Tracébesluit aansluiting N2 vastgesteld

  woensdag 02 februari 2011 | 16:29 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 03 februari 2011 | 08:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Werkzaamheden aan de randweg.

Werkzaamheden aan de randweg.

EINDHOVEN - De kogel is door de kerk: de Meerenakkerweg wordt definitief op de Randweg aangesloten. Het ministerie van Infrastructuur heeft woensdag het benodigde tracébesluit vastgesteld.

In de zogeheten 'ontvlechtingsvariant' wordt de Noord-Brabantlaan van de N2 afgekoppeld. De nieuwe aansluiting gaat 4,2 miljoen euro kosten. Van dit bedrag neemt de gemeente Eindhoven maximaal 1,6 miljoen voor haar rekening. Het rijk draagt 2,6 miljoen euro bij. Mocht het uiteindelijke bedrag lager uitvallen, dan is de meevaller voor de gemeente.

Met het loskoppelen – of 'ontvlechten' – van de Noord-Brabantlaan van de N2 en de aanleg van een nieuwe afrit richting Meerhovendreef is een bedrag gemoeid van 3,7 miljoen. Hiervan wordt 2,6 miljoen door het rijk betaald.

Of de ontvlechtingsvariant ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd, blijft in theorie nog even ongewis: de details van het tracébesluit geeft Rijkswaterstaat nog niet prijs. Eerst moeten alle 64 bezwaarmakers op de hoogte worden gesteld van het antwoord van de minister op hun zienswijzen. Of die zienswijzen tot een aanpassing van het plan hebben geleid, blijft ook nog even onduidelijk.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ Razende reporter: Die haarspeldbochten zijn helemaal niet raar. Dat is puur om de snelheid naar beneden te brengen. Deze 2 bochten werken beter dan een bord met daarop 70.
Na die 2 bochten rijd je min of meer de bebouwde kom in, met rechts het van Lenneppark, links de voetbalvelden van LEW, en dan krijg je iets verder links en rechts de woonwijken Drents Dorp en Lievendaal. Om het lawaai te beperken is de maximum snelheid daar al jarenlang 70 km/u. Maar nog steeds komen ze ooit met 100+ km/u de rotonde opgevlogen net voor de kruising met de Zeelsterstraat. Maar lang niet zoveel meer als voorheen
Ed - 03-02-2011 | 00:23
Hallo RAAR,

ik ben geen planoloog maar ik denk dat je straks op de Noord-Brabantlaan wat verder door moet rijden om bij de rotonde linksaf de N2 op te gaan (nieuwe oprit) richting Kempenbaan naar ASML
Als dat zo is.....vind ik dat nog niet zo raar.
Strijpenaar - 02-02-2011 | 22:30
En is hier al nagedacht dat de omgeving van de Meerenakkerweg niet is ingesteld op extra verkeer? Op de Noord-Brabantlaan kom je op de harde weg (aansluitingsroute), Op de Meerenakkerweg is er helemaal niets aan infrastructuur. Je schaamt je overigens als Eindhovenaar als je na afslag Eindhoven Airport richting Centrum moet. Die twee haarspeldbochten aan het begin van de weg zijn echt schandalig.
De Razende Reporter - 02-02-2011 | 22:21
Veel mensen moeten van Woensel(-Zuid) naar ASML en maken daarbij gebruik van Noord-Brabantlaan, N2, Kempenbaan. Met de afkoppeling is de enig redelijke route via Limburglaan, Karel de Grotelaan, Kempenbaan naar ASML. Lijkt me hoogst onwenselijk, met name voor iedereen die aan de Limburglaan + Karel de Grotelaan en rond Kastelenplein woont. Denken die planologen nou helemaal niet na.

raar maar waar
Raar - 02-02-2011 | 21:48
Inderdaad Klaas, dat was ook mijn eerste gedachte toen ik dit las.
Moet je kijken wat er bij de Noord Brabantlaan is gewerkt om de verbreding mogelijk te maken. En nu zouden de op en afritten weer komen te vervallen??? Tja had dan het geld aan mij gegeven, dna had ik het nog beter kunnen besteden.....
Eindhovenaar - 02-02-2011 | 20:33

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.