Véronique dreigt dochter te moeten afstaan

  dinsdag 09 augustus 2011 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 10 augustus 2011 | 07:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto ANP

foto ANP

EINDHOVEN - Véronique Robeerts dreigt haar dochter Sjors te moeten afstaan. Vanwege haar heroïneverslaving maakt de Raad voor de Kinderbescherming zich zorgen over de opvoeding van het vier maanden oude meisje en bereidt een uithuisplaatsing voor.

Robeerts leefde tien jaar als verslaafde straatprostituee in Eindhoven. Ruim twee jaar geleden stapte ze uit dat leven, trouwde en kreeg op 1 april dochter Sjors. Het meisje is vernoemd naar Sjors & Sjimmy, de artiestennaam van de broers Hugo en Piet van Rooij die jarenlang discotheek Hollywood aan de Dommelstraat runden. Het duo staat Véronique al tijden bij.

Via een project van Novadic Kentron krijgt Véronique dagelijks twee keer medicinaal heroïne toegediend. "Ze gebruikt nog niet de helft van de hoeveelheid die ze per dag kan krijgen", vertelt echtgenoot Danny. "Het is de bedoeling dat Véronique zo snel mogelijk clean is, maar dat moet wel stabiel gebeuren. Binnen twee jaar moet ze van de drugs af kunnen zijn."

Inhoudelijk wil een woordvoerder van de Raad voor de Kinderbescherming niets kwijt over het onderzoek naar baby Sjors. "Er is een concept-rapport naar de ouders gestuurd. Daarop kunnen zij reageren. Als we met hen niet tot een vergelijk rond inperking van het ouderlijk gezag komen, schakelen we de kinderrechter in."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat is dit belachelijk. Het gaat nergens om. Ze mag dan wel aan het afbouwen zijn en heeft een vervelende tijd achter de rug. maar het wil niet zeggen dat zij net zoals iedereen haar kans om een kindje te krijgen wat ze misschien net zoveel liefde kan en mag geven als een ander aan haar neus voorbij moet laten gaan. Er zijn vele ergeren dingen op de wereld en die mensen moeten harder worden aangepakt. maar ik vind: ZIJ VERDIENT EEN KANS MET HAAR MAN. En die kans moet haar gegeven geworden. hoeveel pijn kan je zo een gezin aandoen. het is en blijf je kind dus gun die mensen een kans en laat zien dat ze het net zo goed kunnen als een ander.
ans - 31-08-2011 | 19:05
Laat dit gezinnetje toch bij elkaar Ik vind ze werken met hulp van derde heel goed aan de toekomst.Vader lees ik drinkt rookt en gebruikt niet.Laat hun kindje met de liefde die ze voor Sjors hebben volbrengen.Beter als in een ander gezin daar moet het ook weer wennen.Ik vind ook dat Veronique ook goed haar best doet om met medicatie van haar verslaving af te komen Ik wens dit gezinnetje met al de problemen die er eventueel nog zijn een hele gelukkige toekomst..
Corry - 15-08-2011 | 00:38
@Edze, wat jij daar beweert over de daklozen opvang klopt dus niet. Ik weet uit eigen ervaring dat wannneer het echt te koud wordt om buiten te slapen, de noodopvang in gang wordt gezet. Dat wil zeggen dat alle daklozen die zich op dat moment nog buiten bevinden(ongeacht of ze recht hebben op nachtopvang ) allemaal naar binnen worden gehaald en allemaal een bed krijgen.Hiervoor worden tijdens de winter zowel o.a mensen van Novadic, Neos, politie en Stadstoezicht ingeschakeld. Dus niemand hoeft buiten te slapen, je hebt er alleen van die eigenwijze mensen tussen die gewoon niet naar binnen willen.
Sonny - 10-08-2011 | 14:21
"we krijgen dan straks weer veel ouderwetse internaten die geleid worden door ik benoem het maar niet en dan kunnen deze na 20 jaar ook weer naar de grote beek voor trauma verwerking. "@Paula, wat is dit nu voor onzin over internaten?

Wie heeft het hier over een internaat? Als Veronique haar dochter af moet staat komt het zo snel mogelijk in een pleeggezin terecht. En zij wordt als moeder hier ook in betrokken. Het is echt niet zo dat haar kind met alle geweld wordt afgepakt en in een tehuis wordt gestopt! in wat voor tijd leef jij! En er staat ook niet dat Veronique haar kind voorgoed kwijt raakt, men streeft ernaar om het kind uiteindelijk weer bij de biologische ouders te laten wonen, maar dan moet Veronique wél meewerken met de hulpverlening en afkicken. Hoe sneller dit gebeurt, hoe sneller zij haar kind dan terug zal krijgen.
Leo - 10-08-2011 | 14:38
@Kael
Ik ken Piet en Hugo van Rooij ruim twee jaar en heb bijna dagelijks met hen samengewerkt.
Wat Veronique betreft, weet ik dat ze een bepaald programma volgt om van de drugsverslaving af te komen. Dit lijkt me ook een manier van afkicken, en dat is nog wel onder begeleiding. Bovendien krijgt dat instituut waar ze nu regelmatig heengaat een flinke subsidie, die zullen ze toch ook wel hebben verdiend, denk je niet?
Wat die slaapzakken betreft, geef ik Piet en Hugo volkomen gelijk, want er zijn veel meer daklozen dan dat er plaats voor is in opvangtehuizen. Het is zelfs zo dat ze daar niet meer binnen mogen, als ze slechts vijf minuten te laat voor de deur staan!
Edze - 10-08-2011 | 09:00

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.