EINDHOVEN – Reclassering Nederland wil betere afspraken over het huisvesten van pedoseksuelen die moeten terugkeren in de maatschappij. De organisatie heeft daarover aan de bel getrokken bij het ministerie van justitie.
Zie ook:
Aanleiding zijn nieuwe problemen rond de huisvesting van pedoseksueel Sytze van der Velde. De 63-jarige Eindhovenaar maakte afgelopen weekeinde zelf bekend dat hij al 16 maanden op een camping in Epe verblijft, maar hij mag en wil daar niet blijven.
De waarnemend burgemeester van Epe, Hans van der Hoeve, vindt dat de reclassering en de gemeente Eindhoven voor een oplossing moeten zorgen. De gemeente Eindhoven verklaart echter dat het 'aan Reclassering Nederland is om op adequate wijze een passende woonsituatie en toezichtsituatie tot stand te brengen'. De reclassering zelf zegt dat het geen huizen in bezit heeft en dus afhankelijk is van gemeenten.
"De rechter legt mij vijf jaar toezicht op, maar burgemeesters maken het onmogelijk om dat uit te oefenen. De reclassering is woest over de situatie", zegt Van der Velde. Reclassering Nederland en het ministerie van Justitie zeiden gisteren in het belang van de zaak geen commentaar te willen geven. Van der Velde staat sinds de definitieve uitspraak van de Hoge Raad in zijn strafzaak op 28 juni van dit jaar onder toezicht. De reclassering heeft zijn geheime verblijfplaats volgens de regels op 16 juli gemeld aan de gemeente Epe. Dat leidde tot diverse overleggen, maar ook tot controles van ambtenaren op de camping. Permanente bewoning van caravans is daar verboden.
Van der Velde werd bekend toen hij in september 2009 een gebiedsverbod voor Eindhoven kreeg. Van der Velde had toen 27 maanden celstraf wegens ontucht met minderjarige jongens uitgezeten. Het was zijn tweede veroordeling wegens een zedendelict.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties
















