Debat over afschaffen van de welstand

  woensdag 31 augustus 2011 | 12:43 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 31 augustus 2011 | 14:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

EINDHOVEN - Woensdag 14 september organiseert het Architectuurcentrum Eindhoven een debat over het afschaffen van de welstand. Het Architectuurcentrum heeft daarvoor medewerking gezocht met wethouder Mary Fiers. Ze zal aanwezig zijn en haar voornemen en plannen toelichten.


Volgens het Architectuurcentrum een voorwaarde voor de organisatie van dit debat. We willen dat de argumenten voor en tegen door haar worden gehoord.

Het gesprek zal ook gaan over een kwaliteitsbeleid op het gebied van architectuur en publieke ruimte van de gemeente, en hoe dat in de nabije toekomst gestalte te kunnen geven.

Het debat begint om 20.00 uur en de locatie is de vierde verdieping van het Klokgebouw op Strijp S.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het probleem is dat als er op de TU's en andere architectuur-opleidingen niet meer (als dat al ooit het geval was) geselecteerd wordt op talent (van studenten én leraren), een welstandscommisie (met of zonder architecten) het niet beter zal doen dan het toeval (of de toevallige opdrachtgever dan wel commissie bestaande uit leken en architecten) dat de architect aanwijst voor het ontwerp.
anton - 31-08-2011 | 16:01

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.