EINDHOVEN - De Koninklijke Marechaussee heeft correct gehandeld bij het schietincident op Eindhoven Airport op 29 juli. Dat blijkt uit onderzoek van het openbaar ministerie.
Zie ook:
De Marechaussee heeft volgens het OM rechtmatig en proportioneel gebruikgemaakt van het dienstwapen.
Die dag deed zich rond 11.15 uur op het plein aan de voorzijde van de terminal van het vliegveld een schietincident voor. Uit het onderzoek van de Rijksrecherche naar het incident komt naar voren dat een burger door het latere slachtoffer werd bedreigd met een mes.
De Marechaussee heeft ingegrepen bij deze bedreiging, waarna het slachtoffer zich tegen de twee medewerkers van de Marechaussee keerde en hen ernstig bedreigde met het mes. De twee hebben gedreigd met en daadwerkelijk gebruik gemaakt van pepperspray.
Toen dit geen effect had, is door hen gericht geschoten op de benen van het slachtoffer. De man heeft geprobeerd meerdere malen te vluchten, waardoor telkens situaties ontstonden waarbij direct ernstig gevaar dreigde. Er zijn in totaal tien schoten gelost.
Naar het oordeel van het OM was er op de verschillende momenten waarop is geschoten, sprake van noodweer. Er is volgens het OM geen aanleiding om strafrechtelijk vervolging in te stellen tegen de twee medewerkers van de Marechaussee.
EDtv maakte eerder deze bijdrage over het schietincindent op Einhoven Airport.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties
















