Arnol Kox beklad voor kunstproject

  maandag 15 oktober 2007 | 14:34 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 17 november 2009 | 18:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Still uit het filmpje waarop te zien is hoe een duo stadsprediker Arnol Cox beklad met spuitbussen. Die gaat overigens gewoon door met het verkondigen van zijn boodschap.

Still uit het filmpje waarop te zien is hoe een duo stadsprediker Arnol Cox beklad met spuitbussen. Die gaat overigens gewoon door met het verkondigen van zijn boodschap.

EINDHOVEN - Stadsprediker Arnol Kox heeft zich zaterdag door twee personen met spuitbussen laten bekladden, terwijl een derde dit filmde. Wat een aanslag lijkt, is in werkelijkheid een poging om aandacht te vragen voor een kunstproject.

De opnames vonden zaterdag plaats op de Eindhovense Markt. Te zien is hoe een duo, onherkenbaar gemaakt door hun opgetrokken capuchontruien, op de predikende Kox afrennen en hem met twee kleuren besmeuren. Kox reageert verbouwereerd maar gaat even later door met het verkondigen van zijn boodschap.

Navraag bij de stadsprediker leert dat hij vrijwillig meewerkte aan de actie. Dat gebeurde op uitnodiging van Igor Delissen uit Roermond, student op de Fontys Ict Media Design in Eindhoven. Zijn 'viral' (een zichzelf verspreidende reclame) is gemaakt om aandacht te krijgen voor zijn stand op het aanstaande Image Radio Festival in Eindhoven. Volgens Kox wil Delissen met zijn werk een statement maken tegen zinloos geweld.

De website Geenstijl.nl kreeg het filmpje maandag in handen, publiceerde het en nagelde de daders tegelijkertijd publiekelijk aan de schandpaal.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik kan me indenken dat mensen Arnol aftekenen als een niet-spoorend en lachwekkend object, maar weten jullie wel wat hij precies doet? Arnol verkondigt het woord van Jezus en God. Arnol (tevens ook zijn collega's in verschilllende andere grote steden) doet niks anders dan Jezus ruim 2000 jaar geleden heeft gedaan.
Tuur - 18-10-2007 | 00:37
Ik kan me indenken dat mensen Arnol aftekenen als een niet-spoorend en lachwekkend object, maar weten jullie wel wat hij precies doet? Arnol verkondigt het woord van Jezus en God. Arnol (tevens ook zijn collega's in verschilllende andere grote steden) doet niks anders dan Jezus ruim 2000 jaar geleden heeft gedaan.
Tuur - 18-10-2007 | 00:27
Forum-Thread:
Hans - 18-10-2007 | 23:02
Ik ben zelf niet gelovig, maar ik heb wel respect voor deze man. Hij staat elke dag in weer en geen weer in het centrum in Eindhoven en vaak ook bij middelbare scholen in de omgeving te roepen wat hij vindt en hoe hij kijkt naar de wereld en met name hoe hij naar Jezus en God opkijkt. Nederland is een vrij land, en niemand mag hem dus tegenhouden terwijl hij zijn mening uit.
Tuur - 18-10-2007 | 00:27
Ook niet zo'n snotneus die een kunstproject wil aangaan. Nog altijd is een actie tegen zinloos geweld geen kunstproject. Dat zou zo'n student toch moeten weten. Wanneer dat niet het geval is moet hij zich toch eens meer gaan verdiepen in de kunst de wereld en zijn culturen.
Ik kan me daarom ook niet voorstellen dat Arnol echt vrijwillig mee gedaan heeft aan deze 'zinloos geweld'-actie.
Tuur - 18-10-2007 | 00:26
Het lijkt mij eerder dat hij een bevestigend antwoord heeft gegeven om van het gezeur af te zijn en hier niet teveel commotie over te krijgen. Zodat hij weer gauw verder kon gaan waar hij mee bezig was.
Terecht daarom ook dat onze Igor Delissen nu zo wordt afgezeken. Hij zou eigenlijk ter plekke kapot moeten worden geschoten....met zijn zinloos geweld actie. pff
Tuur - 18-10-2007 | 00:25

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials