Overvallenhausse krijgt topprioriteit

  dinsdag 03 februari 2009 | 21:11 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 februari 2009 | 12:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Detail van de politiefolder met tips om een overval op een woning te verkleinen (klik voor vergroting).

Detail van de politiefolder met tips om een overval op een woning te verkleinen (klik voor vergroting).

Bekijk video. Zie ook ons Misdaadblog
EINDHOVEN - Een ‘rampenteam’ in een speciaal coördinatiecentrum moet een eind maken aan de golf van gewapende overvallen in de regio.



Het oppakken van daders heeft nu de allerhoogste prioriteit binnen de regiopolitie gekregen. Zaken als verkeerscontroles moeten daarvoor indien nodig wijken.

Onder leiding van een zeer ervaren politiecommandant worden alle overvallen centraal geïnventariseerd en onderzocht. De capaciteit van alle soorten recherche – zoals lokale, regionale en bovenregionale teams – is hiervoor gebundeld. Er worden geen extra mensen ingezet. Wel zijn alle rechercheurs vrijgemaakt voor de aanpak van overvallen, uitgezonderd zij die zich bezighouden met bijvoorbeeld moord en doodslag.

Dat hebben betrokkenen bevestigd. De zogenaamde Staf Grootschalig en Bijzonder Optreden (SGBO) wordt alleen in noodgevallen ingezet, zoals onder meer terroristische aanslagen. Hoofd van zo'n team is de burgemeester of de hoofdofficier van justitie. Naast Brabant Zuid-Oost heeft ook de politie in Limburg-Noord inmiddels zo’n staf geformeerd. Ze overleggen ook landelijk met andere korpsen.


Er draaien inmiddels meerdere onderzoeksteams met tientallen rechercheurs die verschillende, soortgelijke gewapende overvallen onderzoeken. Gezien de hausse aan zaken zijn vermoedelijk meerdere groepen en losse daders actief. Alle gegevens worden iedere dag centraal besproken en vergeleken.

>> Reageren? In onderstaand forum of op ons Misdaadblog


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Goede zaak, oppakken die lui
Pipo R - 04-02-2009 | 10:51
Het oppakken van daders heeft nu de allerhoogste prioriteit... betekent dit dat het eerder niet het geval was? Ik hoop van niet. In oktober 2007 ben ik op klaarlichte dag overvallen in mijn woning, daar zijn videobeelden van. Hoe kan het dan dat de overvallers nog niet gepakt zijn.

De politie was al eerder op de hoogte over de insluipers in de Achtse Barrier, maar weken daarna komen ze pas met een bericht in het ED. Heeft de politie niet eerder pro-actiever kunnen reageren en eerder met waarschuwingen of flyers kunnen komen? Ik heb een tijdlang in Rotterdam gewoond, maar ik heb me daar nog nooit zó onveilig gevoeld als op dit moment in Eindhoven. Dat kan toch niet?
H - 04-02-2009 | 09:16
D Us !!! Zie jij ook wat ik heb gezien. Politie kijkt in de avond uren Voetbal !! Geacht GEZAG als u zo graag TV kijkt doe dan de lamellen dicht....
Jack - 04-02-2009 | 09:52
De agenten die flitsen zijn van een totaal andere afdeling en hebben verder niks te maken met het werk dat de andere agenten doen. Ze zitten niet eens in het zelfde gebouw. Iedere agent heeft zijn eigen functie!!

Het is al erg genoeg dat er de laatste tijd steeds meer overallen plaats vinden in winkels en woonhuizen
R. - 04-02-2009 | 07:51
Het nadeel van Eindhoven is dat het de vijfde stad is en de geldkraan zoals bij zoveel dingen dicht gaat na de vier 'grote'.
Stexi - 04-02-2009 | 02:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials