Parkeergarage moet bouwplan redden

Auteur: door Lucas Nuchelmans |   dinsdag 31 maart 2009 | 02:44 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 08 april 2009 | 01:18

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DE BERGEN - De realisatie van de nieuwbouwplannen op de Spijndhof in De Bergen is afhankelijk van de verkoop of verhuur van de zeventig parkeerplaatsen in de ondergrondse garage.
Alleen bij voldoende interesse daarvoor kan het plan worden uitgevoerd, omdat nieuwbouw niet ten koste mag gaan van parkeren in de wijk.

In een brief aan bewoners en ondernemers in De Bergen zegt projectontwikkelaar BRj dat de parkeerkelder 'cruciaal is in het planconcept'. In dezelfde brief wordt de interesse gepolst voor de parkeerplaatsen die bij koop tussen de 30.000 en 35.000 euro kosten en bij huur 1.250 tot 1.500 euro per jaar. Volgens W. Cornelissen van BRj is de belangstelling tot nu toe redelijk. "Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat alle plaatsen verkocht of verhuurd worden."

De ondergrondse parkeerkelder is onderdeel van een plan, waarvan ook de bouw van (atelier-)woningen en appartementen deel uitmaakt.

Behalve de interesse voor de parkeerplaatsen onderzoekt BRj ook de financiële haalbaarheid van het plan. Daarnaast bekijkt de gemeente of er voldoende maatschappelijk draagvlak is bij bewoners en ondernemers in De Bergen.

Een groep omwonenden is fel tegen de plannen. Ze zien veel liever dat de Spijndhof als bovengronds parkeerterrein wordt gehandhaafd, maar wel van extra groen wordt voorzien. "In onze plannen blijft de Spijndhof een groen plein met een buurtfunctie. Het verschil is alleen dat er ondergronds wordt geparkeerd en aan de rand van het plein woningen worden gebouwd", benadrukt Cornelissen.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@Bergbewoner:
"Misschien kunnen de gemeente en Trudo (die een flinke vinger in de pap heeft in het appartementencomplex Spijndhof)"

Wie ben jij ? Wat weet jij méér over de vinger in de pap dan de potentieel getroffen bewoners van dit gebied?

Wie weet wie Denis Hunting is?

Wie kent restaurant Golden Rice uit de 70-er jaren?
J.G. - 08-04-2009 | 01:18
Even wat nuanceren:

de bouwplannen gaan niemand het zicht ontnemen, uiteindelijk worden alle auto's netjes onder de grond gestopt, en verrijst er op het Spijndhof een mooi pleintje met bomen en een bankje oid. Positief, zou je denken. Ook al komt er op dit moment geen hond op het pleintje, en wordt het straks een doorloop- en hangplek van jewelste. Als je dat soort veranderingen niet wilt, moet je niet in de binnenstad gaan wonen.

Het grootste probleem voor de direct omwonenden is hier natuurlijk, dat het parkeren van je auto ontzettend duur wordt maar je kunt er niet omheen. Er zijn geen andere opties voor de bewoners, want de parkeerplekken in de directe omgeving zijn ofwel betalend ofwel continu bezet. Je wordt dus als bewoner zomaar ineens geconfronteerd met een gedwongen kostenstijging van ruim 1000 euro per jaar (huur) of een extra hypotheek van 35.000 euro. Het is nogal wat.

En dat allemaal ter meerdere eer en glorie van de plannen van een ontwikkelaar. Dat lijkt me geen goed idee. Misschien kunnen de gemeente en Trudo (die een flinke vinger in de pap heeft in het appartementencomplex Spijndhof) samen komen tot een oplossing die realistisch en bewonervriendelijk is. Maar het plan, zoals het er nu ligt, moet snel van tafel geveegd worden wat mij betreft.
Bergbewoner - 01-04-2009 | 14:49
@tipo , wat is jouw belang hierin dan?
J.G. - 31-03-2009 | 23:36
@BB-bewoner
Die ondernemers zijn ook omwonenden en die maken uw buurt aantrekkelijk. Dat u daar ook woont, daar heeft niemand behalve uzelf wat aan. Doe eens niet zo egoïstisch.
tipo - 31-03-2009 | 19:04
Die klaagcultuur in Eindhoven, was dat altijd zo? Vroeger waren mensen tenminste normaal.
tipo - 31-03-2009 | 19:01

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials