Afschaffen monumentenlijst Geldrop-Mierlo in beeld

  donderdag 09 februari 2012 | 16:57 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 10 februari 2012 | 08:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
GELDROP-MIERLO - De zeventig gemeentelijke monumenten in Geldrop-Mierlo zijn op het einde van het jaar mogelijk nog hooguit 'waardevolle panden'. De beschermde status dreigt te vervallen nu de gemeente een plan uitwerkt om de gemeentelijke monumentenlijst te schrappen.

Hiervoor in de plaats komen voor een aantal gebouwen de status 'waardevol' of 'beeldbepalend pand'.


Het bijhouden van een monumentenlijst is niet wettelijk verplicht. De besparing levert een kleine zeventienduizend euro op.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Vroeger waren het de pastoor, de dokter en de notaris die het in Geldrop voor het zeggen hadden, nu de lulletjes rozenwater"(b&w/gemeenteraad) en de projektontwikkelaars die dit deze amateurs uitlachen en ze inpakken.
Snarf - 12-02-2012 | 19:59
beste lichtstadfan het beste kunt u de landelijke pers inschakelen die zitten nu zo zonder 11-steden mogelijk met een hiaat in hun berichtgeving
sjaak van rooy - 10-02-2012 | 15:23
@Jo @ Jan,

Ik ben bang dat jullie helemaal gelijk hebben.

Zelfgenoegzaamheid in deze gemeenteraad kent geen grenzen. Die prachtige oude muur rond het kasteel zal en moet afgebroken worden. Totaal gebrek aan visie noem ik dat.

Tijd voor harde acties of een internet gestuurd protest !! Wie heeft een goed idee?
Lichtstadfan - 10-02-2012 | 10:21
jo, 9/2 21.02 uur
verdraaid, zo had ik het nog niet bekeken ,je kon wel eens gelijk hebben
reeds sinds mensenheugenis is geldrops' dorpsbestuur behept met het slopersvirus destijds is het ganse centrum vernield door gigantische kaalslag
nu broedt men zelfs plannen uit het enige echt autentieke wat het centrum nog rest, nl. het KASTEELPARK te ontluisteren
wat hangt ons nog meer boven het hoofd??
jan bakermans - 10-02-2012 | 07:43
ok en nu mag iemand dus zomaar iets slopen wat nu monumentaal is. Want straks is het alleen waardevol en mag je dus wel slopen.

er zit waarschijnlijk iets achter. ik vrees dat gemeente ergens iets graag wil slopen om een toekomst bouwplan door te drukken.
jo - 09-02-2012 | 21:02

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Geldrop-Mierlo