Mierlonaar gered door gebruik AED

Auteur: door onze correspondente Evi van den Oever |   donderdag 11 december 2008 | 02:47 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 december 2008 | 09:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

MIERLO - Door het snelle handelen van drie omstanders en gebruik van een AED heeft Mierlonaar Tinie Meulendijks een hartaanval overleefd. De zeventigplusser viel plotseling bewusteloos neer tijdens het kersttoernooi van de Mierlose biljartvereniging, maandagavond in bejaardensoos De Vliegert. Drie omstanders, onder wie twee EHBO'ers, schoten snel te hulp en wisten de man weer bij te brengen.


"Het was een reanimatie uit het boekje", vertelt Pieter Beks, voorzitter van EHBO Mierlo. "Het gebeurt zelden dat een slachtoffer er zo goed weer bovenop komt", legt hij trots uit.

Jan Creemers was een van de twee EHBO'ers die tijdens de biljartavond snel te hulp schoot. "Toen ik zag dat Tinie Meulendijks was ingezakt, hebben we eerst de ambulance gebeld. Ties van Heugten kwam me helpen en we gaven een medewerkster van de Vliegert, Dorien Smirk, de opdracht de AED te gaan halen. "

Een AED (Automatische Externe Defibrillator) is een apparaat dat door middel van elektrische schokken het hartritme weer op gang kan helpen. Nadat de EHBO'ers constateerden dat het om hartfalen ging, werd het apparaat in werking gezet. Creemers: "We waren zo blij toen Tinie Meulendijks weer reageerde. Ik dacht zeker dat hij erin zou blijven." Toen het ambulancepersoneel arriveerde, werd Meulendijks meegenomen naar het ziekenhuis. "De ambulancebroeders gaven ons een pluim voor het snelle optreden", vertelt Van Heugten. Inmiddels gaat het weer goed met Meulendijks. Hij ligt nog in het ziekenhuis, maar wordt naar verwachting snel ontslagen.

EHBO Mierlo zet zich al drie jaar in voor meer AED's op openbare plekken. Sinds het voorjaar is Mierlo dertien defibrillators rijk. Ze hangen op bekende plekken zoals de supermarkt Plus, de tennisvereniging en ouderensoos De Vliegert. Ook zijn er gediplomeerde EHBO'ers met een AED aan huis.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gelukkig is deze meneer gered door snel en goed optreden van diverse mensen. Complimenten voor alle betrokkenen en sterkte voor de patient.
Christian - 13-12-2008 | 16:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Geldrop-Mierlo