Plan voor aanpak zwerfkatten Geldrop

  dinsdag 01 november 2011 | 11:44 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 01 november 2011 | 12:28

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Olga Schouten (links) en Liezet Smit voeren zwerfkatten in de tuin van John Schriks in Geldrop. foto Kees Martens

Olga Schouten (links) en Liezet Smit voeren zwerfkatten in de tuin van John Schriks in Geldrop. foto Kees Martens

GELDROP - Dierenbescherming Zuidoost-Brabant maakt een plan om de zwerfkattenoverlast in Geldrop op te lossen. De organisatie heeft hiertoe opdracht gekregen van de gemeente Geldrop-Mierlo.

Wethouder Wim Vissers verwacht binnenkort te weten wat het gaat kosten en wanneer het uitgevoerd kan worden. Dat zei hij maandagavond tegen de gemeenteraad.

Rond het Emopad, Bogardeind en in delen van Genoenhuis en Akert leven enkele honderden zwerfkatten. De populatie is mede gegroeid doordat Geldrop-Mierlo enkele jaren geen maatregelen tegen zwerfdieren kende.

De zaak is aangekaart door twee inwoonsters, met steun van D66. De dames vroegen de gemeente geld om met de twee Geldropse dierenartsen het probleem aan te pakken, maar Vissers zegt dat Dierenbescherming hiervoor de bevoegde instantie is.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Niet te geloven zo'n probleem uit te laten groeien tot zo iets omvangrijks! Er lopen ook vossen rond in het centrum van Geldrop! Pas als de katten ziekten gaan verspreiden worden er jagers op los gelaten. Ik ben teleurgesteld in de politiek van Geldrop.
willy wolff - 20-01-2012 | 11:27
Waar slaat dit op??? Waarom wordt er voor een dure schijnoplossing gekozen? Iedereen weet dat de dierenbescherming ZO Brabant helemaal geen zwerfkatten gaat vangen. In onder andere Eindhoven krijgen ze ook geld van de gemeente, maar zwerfkatten vangen doen ze niet! De dierenbescherming doet gewoon NIETS!!!
Waarom krijgen zij nu nog meer geld?

Schijnbaar trekt het college van de gemeente GM zich niets aan van de burgers. Ze gaan een organisatie die al te rijk is en niet functioneert nog eens ons belastinggeld geven? Particuliere initiatieven zouden gesteund moeten worden. Die mensen willen katten helpen vanuit hun hart en niet voor het geld. De dierenbescherming doet het voor het geld en helpt er de zwerfkatten niet mee.


Volgende keer stem ik blanco!
Bezorgde inwoner - 02-11-2011 | 22:27
Sebastiaanweg/Goorsedijk in Mierlo daar zitten er ook massa's. Niemand doet er iets aan. Als je ze probeert te vangen dan krabben ze je handen en armen open. Met het risico dat je een virus van ze over krijgt. Wanneer gaat de Gemeente nu eens actie ondernemen dan alleen maar P R A T E N over dit probleem!!!!!!
pietje puk - 02-11-2011 | 17:43
dierenbescherming brabant zuid-oost is gewoon bagger. Alle kittens zijn te oud en te wild om nog ergens geplaatst te worden. de volwassen katten? die moet je maar niet voeren, dan gaan ze vast wel weg. tja, dat zeggen ze dan hé. heb je niets aan dus. inderdaad, beter goede initiatieven van burgers steunen dan blindelings vertrouwen op dierenbescherming.
Catlover - 02-11-2011 | 15:39
Dierenbescherming hier iets doen? Haha laat me niet lachen. Besteed het geld liever aan een goed en betrouwbaar particulier initiatief. De dierenbescherming heeft zijn tijd gehad om te laten zien wie ze zijn. Maar ondertussen wel gebleken dat ze niets waard zijn w.b.t. zwerfkatten. Net als het dierenasiel, niets waard. Alles is te oud, te wild etc. daar doen we het niet voor.
Leo - 02-11-2011 | 10:04

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Geldrop-Mierlo