Mortelse slechtvalken niet langer online

  woensdag 03 februari 2010 | 14:44 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 maart 2010 | 23:09

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

DE MORTEL - De verrichtingen van de slechtvalken in de Alticom-toren in De Mortel zijn niet langer online te volgen. De Vogelbescherming heeft besloten de beelden van de webcams niet langer op de site te plaatsen omdat er tussen een aantal betrokken partijen onenigheid is ontstaan.



De slechtvalkenfamilie in de Mortelse toren werd jarenlang door een grote groep fanatieke groep vogelaars op het internet gevolgd. Toen drie jaar geleden voor het eerst een webcam bij de nestkast in de toren werd geplaatst, leverde dat dagelijks meer dan 200.000 bezoekers op.

Volgens een woordvoerder van de Vogelbescherming in Zeist is het besluit om met het doorgeven van de beelden te stoppen 'een beetje een gecompliceerd verhaal'. Op diverse internetfora uiten betrokken vrijwilligers beschuldigingen over en weer. De gemoederen zijn daarbij zo hoog opgelopen dat een van hen onlangs aangifte bij de politie heeft gedaan, nadat iemand een 'aanstootgevend' bericht op een site had geplaatst.

"Een aantal betrokken vrijwilligers is in conflict geraakt over het beheer van de nestkast en de toegang er naartoe, daar komt het in feite op neer", aldus de woordvoerder van de Vogelbescherming. "Hierdoor is wat ons betreft een sfeer ontstaan waar wij als professionele organisatie niks mee te maken willen hebben. We hebben geprobeerd te bemiddelen, maar die poging is mislukt."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Als geboren Gemertenaar was ik trots op het prachtige initiatief van een webcam op de toren van de Mortel om het wel en wee van een paar valken te kunnen volgen. Na lange tijd dacht ik nog eens een kijkje te nemen maar naar nu blijkt is dit niet meer mogelijk. Toen ik de reden las moest ik gewoon lachen. Door ruzies stop gezet. Dat verzin je toch niet.
Er kan geen begrijpelijke oorzaak achter liggen, dat geloof ik niet.

Privacy in het geding? Met een camera op die hoogte? Hou toch op zeg. Serverkosten? Die paar Euro per dag wat zoiets tegenwoordig kost. Ik wil er niks van weten maar ik denk dat een aantal mensen zich diep moeten schamen.

En nu maar op zoek naar een andere webcam op hoogte om te genieten van de natuur
Bram Breda - 19-11-2010 | 15:19
ER IS NU LIVE STREAMBEELD VAN DE NESTKAST IN DE MORTEL!
____________________________________________________________

KLIK:
http://www.alticam.nl/

Klik vervolgens op "live stream " links van het refreshschermpje.
Elk moment kan het eerste eitje openbreken.....

MVG. Els van de Donk.
Els van de Donk - 23-04-2010 | 12:11
Vorig jaar heb ik met mijn groep 4 elke dag de slechtvalk als dagopening gevolgd via Beleef de lente. Dat vonden wij fantastisch en mijn leerlignen hebben er veel van geleerd. Is er geen enkele mogelijkheid de beelden die nu elke 10 sec. ververst worden via livestream te zien te krijgen?

Vriendelijke groeten,
Gijs Gilsing en groep 4 van ATOschool Madelief in 's-Hertogenbosch
Gijs Gilsing - 30-03-2010 | 17:52
Waarom maakt die heer de groot zich toch zo druk over beelden die anderen uitzenden??

Hij blijft ons er maar op attenderen. Id dit misschien een alias van iemand???
slechtvalkfan - 17-03-2010 | 23:54
Ik hoor allerlei veRHALEN OVER EEN STICHTING SLECHTVALK.wIE ZIJN DIT EIGENLIJK EN WAT DOEN DIE EIGENLIJK???
slechtvalkfan - 11-03-2010 | 23:08

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Links

Links

Algemeen:
» Gemeente
» Lokaaldotcom
Gemert:
» VVV
» De Eendracht
» Gemeentearchief
» Heemkundekring
Handel:
» Handel Online
Elsendorp:
» Elsendorp Online
Klik hier om naar het dossier over het BING-rapport over de gemeente Gemert-Bakel te gaan

Specials