Helmond wil met minder raadsleden verder

  maandag 06 februari 2012 | 20:30 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 07 februari 2012 | 09:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Archieffoto ANP

Archieffoto ANP

HELMOND – De Helmondse gemeenteraad gaat dinsdagavond niet snijden in de vergoedingen voor het raadswerk. Een meerderheid van de raad ziet een andere manier om op termijn te bezuinigen op de eigen kosten. De meeste partijen zijn voorstander van een kleinere raad, met minder zetels.

Ze reageren daarmee op het wetsvoorstel van minister Spies van Binnenlandse Zaken. Zij wil op termijn eenderde minder raadsleden. Voor Helmond zou dit zo'n 25 in plaats van 37 raadsleden betekenen.

PvdA-voorman Jos Boetzkes: "Met een hogere kiesdrempel krijg je minder fracties en meer stabiliteit in de politiek." Ook de VVD wil een kleinere raad. "Dat is effectiever. Je hebt wel echt goede mensen nodig, het liefst ook met een baan ernaast. Om mensen zo ver te krijgen moet je niet gaan tornen aan vergoedingen", zegt fractievoorzitter Ellen Niessen. Smits (SDOH/D66/HB) denkt dat Helmond wel met vijf raadsleden minder kan. Theo van Mullekom (HA) zegt al jaren te pleiten voor één grote lokale partij. "Maar al die ego's willen niet."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@tonprater: Je wil professionals die over geld van de inwoners besluiten nemen. Denk je niet dat een salaris van een prof IETS meer is dan die paar centen gemeenteraadsvergoeding van raadsleden? En op het eind van je onzin zeg je: leve de vrijwilligers! Nou, profs zijn beslist GEEN vrijwilligers! Denk eerst even na, voordat je je domme geblaat deelt. En dat telt voor meer mensen. Google eerst wat de raadsvergoeding inhoudt en geef dan commentaar. Kijken of je zelf (een deel van) je baan in zou willen leveren voor deze vergoeding.
Petra - 07-02-2012 | 17:21
Na het speelhuis wordt nu ook het andere helmondse theaterspektakel verkleind.
Wat een poppenkast allemaal. Waarom komen er geen profesionals die over geld van de inwoners besluiten nemen. Nu zijn het allemaal van die figuren die allemaal denken iets te kunnen regelen voor zichzelf of voor de buren ipv te denken voor het algemeen belang.
weg met die vergoedingen! leve de vrijwilligers!
tonproater - 07-02-2012 | 13:29
Opvallend dat de huidige gemeenteraad van Helmond wel minder raadsleden wil, maar niet wil inleveren op de raadsvergoeding.
Heel Nederland gaat er op koopkracht op achteruit en deze raadsleden zijn alleen bezig met het veilig stellen van hun inkomen.
Hoe ga je dat uitleggen aan je achterban?
Is dit een tendens die zich gaat doorvoeren in alle gemeenteraden?
Ben benieuwd hoe dat zal gaan in Valkenswaard (eigen gemeente).
Uitgaande van Helmond zal het wel niet veel beter worden.
adrian - 07-02-2012 | 12:32
Het zou ook wel een "Helmonds wonder" geweest zijn als men zelf de hoogte van de eigen vergoeding zou verlagen.
Dat zou waarlijk reden zijn geweest voor een nieuw kapelleke in het stadspark.
Bezuinigen en inleveren dat moeten anderen maar doen.
Maar toch zeker niet de hoge lieden van de gemeenteraad ?
dat doet au - 06-02-2012 | 20:58
effektiever en meer stabiliteit, raar ??? met minder mensen beter werk, hoe is het mogelijk. Zo blijkt maar weer dat de belasting betaler al jaren in het ooitje word genomenen dat diverse raadsleden overbodig en alleen voor het geld daar zijn
peer - 07-02-2012 | 09:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.