Wethouder De Leeuw start, als de Elfstedentocht komt

  dinsdag 07 februari 2012 | 10:56 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 07 februari 2012 | 12:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Helmondse CDA-wethouder Margreet de Leeuw:

De Helmondse CDA-wethouder Margreet de Leeuw: "Hopelijk kan ik weer Stavoren halen." foto René Manders

HELMOND – Als-ie komt, is ze erbij en zal ze starten, voor de derde keer in haar leven. De Helmondse wethouder Margreet de Leeuw, geboren Friezin, is rijdend lid nummer 3496 van de Vereniging de Friesche Elf Steden.

De Leeuw werd zelf twee maanden na de barste editie van de Elfstedentocht ooit geboren, die van 1963. Toen haar eerste kind een zoon bleek te zijn, hoefde ze niet lang na te denken over de naam. Het werd Reinier, genoemd naar de winnaar van toen, Paping.

De Leeuw, wethouder voor het CDA in Helmond, is geboren en getogen in Sneek. Al een paar weken heeft ze last van schaats- en Elfstedenkriebels. "Ik ben aan het water opgegroeid en hou van watersporten. Als het even kan, zit ik op een zeilboot. Het mooie van schaatsen is dat je overgeleverd bent aan de natuur. En dat je het nooit naar je hand kunt zetten. Het is zoals het is, daar moet je het mee doen."

Zelf stond ze al twee keer aan de start; in 1986 en in 1997. Alleen bij de eerste keer haalde ze de finish op de Bonkevaart. "Samen met mijn tweelingzusje Wieke. Om half elf 's avonds waren we binnen. Ik was 23 jaar, had echt een heel goede conditie. In 1997 was dat anders. Vijf weken daarvoor was ons tweede kind geboren. Ik gaf nog borstvoeding. Bij Stavoren ben ik gestopt, vooral om Auke een voeding te geven."

De Leeuw is altijd rijdend lid van de Vereniging de Friesche Elf Steden gebleven. Ze is lid nummer 3496 en als de Tocht er komt, staat ze aan het vertrek in Leeuwarden. "Maar mijn conditie is natuurlijk niet meer wat die is geweest. Ik zal de finish niet halen. Ik weet hoe zwaar het is. Ik heb nu niet veel tijd om te trainen. Maar als-ie komt, ga ik starten. Hopelijk kan ik dan weer Stavoren halen. Dat zou mooi zijn."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.