School herdenkt omgekomen gezin

  woensdag 07 mei 2008 | 22:16 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 03 januari 2009 | 21:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Rouwenden op het schoolplein van de Helmondse Montessorischool. Foto Jurriaan Balke

Rouwenden op het schoolplein van de Helmondse Montessorischool. Foto Jurriaan Balke

Bloemen en knuffels bij foto's van de samen met zijn gezin verongelukte Casper Klumpers, op de Helmondse Montessorischool. Foto Jurriaan Balke

Bloemen en knuffels bij foto's van de samen met zijn gezin verongelukte Casper Klumpers, op de Helmondse Montessorischool. Foto Jurriaan Balke

1/2
start playing the slideshow
HELMOND - Klasgenootjes en hun ouders zochten woensdagavond in de Helmondse Montessorischool troost bij elkaar voor het verlies van groep 3-leerling Casper Klumpers. Samen met zijn broertje Joep en zijn ouders Henk en Paula kwam hij maandag om het leven bij een ongeval op de snelweg A73 bij Beuningen.

Bloemen namen de ouders en kinderen mee, vooral veel witte. Knuffeltjes, een muntje uit iemands spaarpot. En vooral tastbare herinneringen aan dat blonde joch, dat op de uitgestalde schoolfoto zo heerlijk voluit lacht. " Casper was leuk, hij was stoer. Je kon met 'm lachen", zegt een klasgenootje.

Zijn blauwe voetbalshirtje hangt er en een bal. Want Casper voetbalde bij VV Bruheze in de F8, dat zijn vader leidde. Aangrijpend zijn de schriftjes, waarin Casper zichtbaar zijn best heeft gedaan om mooie letters te leren schrijven. Er liggen ook blaadjes met klokken erop, waarbij hij de tijden heeft proberen te zetten. Overal branden kaarsjes. De ouders en kinderen lopen stilletjes langs de foto's die op school zijn gemaakt. "Deze ballon heb ik van jou gekregen toen je op mijn kinderfeestje was", staat er op een zelf getekend kaartje.


Buiten, op de speelplaats, volgt de ontlading. Terwijl veel kinderen 'gewoon' weer met elkaar gaan spelen, vallen moeders elkaar om de hals. Ze huilen stilletjes. Hoewel de officiële identificatie nog niet rond is, weten ze hier al wat de uitslag zal zijn. "Er komt veel boven. Vooral omdat dit de tweede keer in een half jaar tijd is dat een kind van deze school verongelukt", zegt algemeen directeur Lex Spee.


Toen ging het om een kleuter die verdronk. De opa van dit kind is er ook. Hij vertelt zijn verhaal aan iedereen die het wil horen. Hij weet hoe dit voelt en huilt, opnieuw. "Wij zijn heel gelovig en hebben onze kinderen verteld dat God Casper geroepen heeft. Wat moet je anders?", zegt een vader. "De auto van Casper is in brand gevlogen", legt een moeder haar zoontje uit. "Ze hebben geprobeerd om hem te redden. Maar dat is niet gelukt."


Het jongetje gaat spelen. Maar het meisje met haar verfrommelde vestje snikt nog steeds na. "Ze deden heel veel samen", vertelt een moeder. " We zullen de komende tijd zeer alert moeten zijn. De klap komt vaak pas later" , beseft de directeur. "Het was toch fijn dat we hier mochten komen" , bedankt een moeder.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het was vandaag eventjes moeilijk voor me,
om eraan te denken dat jullie er niet meer zijn.
ik mis jullie allemaal!
Casper, menno mist je heel erg maar nog altijd beste vriendjes.


xxxxxxxxxxxxxx
Gini - 21-06-2009 | 23:17
Lieve Paula,

Waarom, waarom, waarom?
Waarom moest dit gebeuren?
Waarom moest ik dit op 1 Januari 2009 horen van Jan Goudkamp, je vroegere buurjongen uit Holtenbroek in Zwolle?
Natuurlijk lees ik wel kranten en kijk ik het nieuws op televisie, maar waarom heb ik dit verschrikkelijke
bericht niet meegekregen en hoor ik het nu pas?
Ik wil het niet geloven en kan het nog steeds niet bevatten.
Hoe meer ik erover nadenk, hoe verdrietiger en hoe bozer ik word.
Klinkt het juist nu niet erg vreemd als ik je vertel dat ik afgelopen jaar regelmatig op internet onder je meisjesnaam Paula Kroes heb gezocht om je te vinden?
Waarom kon ik niets over je vinden en ik snapte er dan ook helemaal niets van.
Ik was gewoon nieuwsgierig waar je nu zou wonen en hoe het met je zou gaan.
Er is in het verleden wel eens het idee geopperd om een reünie van de Drs. J. Th. de Visserschool te houden, maar helaas is het er nooit van gekomen.
Wat had ik je graag gesproken en samen met jou herinneringen opgehaald.
Nu kan ik alleen nog maar zeggen, dag lieve Paula "Rust Zacht" tesamen met je gezin.
Misschien, maar dat weet niemand, mogen wij elkaar op een andere plek nog eens ontmoeten.

Je oud-klasgenootje en lagere schoolvriendje Wilco.












Wilco Wittenaar - 03-01-2009 | 21:04
verschrikkelijk wat er is gebeurd , dit gun je niemand !
ik wens familie en andere veel sterkte
marjoleine - 03-06-2008 | 15:30
ik wil alle nabestaanden heel veel sterkte wensen met dit hele grote verlies.Henk je deed het fantastisch op de oro songfestival. je bent en blijft een kanjer
filiz - 19-05-2008 | 22:43
Dank jullie wel!
het is mijn familie namelijk Oom,,tante & 2 neefjes
Ellen - 19-05-2008 | 14:25

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials Helmond

Weblog

Specials