Ook woningen bij terrein Cacaofabriek

door Anja van den Akker. vrijdag 26 februari 2010 | 15:47 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 02 maart 2010 | 12:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het lagere stuk van de Cacaofabriek (waarvan links en stukje te zien is) blijft wellicht staan, van het hogere deel (midden) de gevel. foto Ton van de Meulenhof

Het lagere stuk van de Cacaofabriek (waarvan links en stukje te zien is) blijft wellicht staan, van het hogere deel (midden) de gevel. foto Ton van de Meulenhof

HELMOND - Bij het terrein van de deels afgebrande Cacaofabriek in Helmond komen vijftig tot zestig appartementen. Het worden goedkopere en middeldure woningen. Bovendien wordt achter de beschadigde hoge gevel van de Cacaofabriek een compleet nieuw gebouw neergezet voor culturele instellingen.



Deze karakteristieke gevel, aan het Kanaal, blijft gehandhaafd. Wat er met het lagere pand - parallel aan de Engelseweg - gaat gebeuren, is nog niet geheel duidelijk. Dit stuk Cacaofabriek wordt mogelijk herontwikkeld.


De overige bebouwing op het terrein, dus alles ten zuiden van de Cacaofabriek, wordt gesloopt. In de nieuwbouw achter de hoge gevel is straks ruimte voor organisaties, zoals poppodium LAKEI, het Filmhuis, Stichting Cacaofabriek en de organisaties Art Event, SEM, Helmond Film en Impact.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat hebt u een vreselijke visie op deze wereld heer of mevrouw J. Vriese! Juist in uw Helmond staat nogal wat mislukte onmenselijke maat nieuwbouw waarvoor menselijke oudbouw is gesloopt. En iedereen weet toch dat het beter toeven is in een oude stad dan in een nieuw-/hoogbouw wijk met tochtige pleinen en plinten! Misschien moet u gaan verhuizen naar Almere, of Zoeterwooude, of....
peter koppen - 02-03-2010 | 12:24
mooi appartementen als ze nu maar eens zo slim zijn om er gewoon een balkon aan te maken ipv een logia blijven ze mischien ook niet zo lang leegstaan
Franca - 01-03-2010 | 09:18
Hoppa weer een woontoren er bij.

Stapelen maar, want aan hoogbouw is het meest te verdienen voor de projectontwikkelaar en de grondbezitter.

Ja Helmond wordt steeds mooier.
Luwke - 28-02-2010 | 08:39
waarom niet slopen,je kan wel alles karakteristiek noemen of monumentaal of....slopen en vernieuwen,we leven nu en niet VROEGER,bewaar dan de foto maar.
Jo
J Vriese - 27-02-2010 | 09:49
Bethlehem's moment of glory?
Frans - 26-02-2010 | 19:03

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Traverse

Helmond kan trots zijn op de nieuwe Kasteel Traverse
Geef uw uitgebreide mening

Specials

Schaf de vrije woensdagmiddag op basisscholen af
Geef uw uitgebreide mening