Jongeren filmen arrestatie overvaller tankstation

  woensdag 10 november 2010 | 06:52 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 12 november 2010 | 13:18

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een shot uit de filmbeelden: de dader wordt ingerekend.

Een shot uit de filmbeelden: de dader wordt ingerekend.

Opmerking: de namen in dit artikel zijn door de redactie verwijderd
HELMOND - 3 leerlingen van het Carolus Borromeuscollege fietsten maandagmiddag langs het overvallen Shell-tankstation in Helmond. Ze alarmeerden de politie en filmden de arrestatie.

Natuurlijk schrokken ze wel even, toen ze oog in oog stonden met een overvaller met een groot mes in zijn handen. Maar omdat de jongens uit Helmond zich heel koelbloedig opgesteld hadden, was de overvaller van het Shell-tankstation aan de Mierloseweg in Helmond door hun toedoen al op de vlucht geslagen.

Op het moment dat de drie leerlingen maandagmiddag langs het tankstation naar huis reden, zagen ze iemand naar binnen lopen. "Het zag er nogal dreigend uit", vertelt één van de jongens een dag later heel monter. "Ik maakte nog het grapje dat die man zeker een overval ging plegen." Dat bleek echt het geval te zijn. "Hij haalde een groot mes uit zijn tas, waarmee hij de caissière bedreigde."

De vrienden alarmeerden een motoragent die voorbij reed, maar bovenal filmden de jongens de arrestatie met hun mobieltjes.



© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Of; Hoe mobieltjes en camera's s.m.s. jes etc. in deze moderne tijd van snelle communicatie helpt bij het oplossen van misdrijven. Chappeau! Een voorbeeld ! Wat hebben deze knapen verdiendt ?
Peter - 10-11-2010 | 17:47
hulde voor deze jongens!! Netjes gehandeld.
dirk - 10-11-2010 | 12:47
@willem1945
Die namen weet de overvaller al lang.. die staan in het Proces verbaal. Die ziet de overvaller eerder dan dat een getuige/slachtoffer weet wie de dader is. Die pech heb je als getuige....
IF - 10-11-2010 | 13:29
Heel goed van deze jongelui ,het zijn wakkere boys.Maar waarom moeten ze nu naar de kloten worden geholpen om met naam en toenaam hier vermeld te staan.
Snapt zo,n journalist niet dat die vent in zijn cel zit na te denken wie hem in dit hok heeft geholpen?
Schrap gauw die namen aub en gedraag je eigen als een echte vent die op een eerlijke mannier schrijft of is de dader een neefje van je en is dit een soort wraakactie.
willem1945 - 10-11-2010 | 10:38
Inderdaad, hoe stom kan een redactie zijn, om deze dappere jongeren bij naam te noemen. Hopelijk krijgen ze met deze ondoordachte berichtgeving geen wraak aktie door deze overvaller.
Fred - 10-11-2010 | 11:41

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.