De Kei houdt de gemoederen bezig in Reusel

Auteur: door onze correspondent Wim Lavrijsen |   zondag 12 februari 2012 | 23:44 | Laatst bijgewerkt op: maandag 13 februari 2012 | 09:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het is en blijft de vraag of de enorme steen die gisteren werd onthuld de echte Reuselse kei is. foto Irene Wouters

Het is en blijft de vraag of de enorme steen die gisteren werd onthuld de echte Reuselse kei is. foto Irene Wouters

REUSEL - Is-ie het, of is-ie het niet? De meningen onder de omstanders is verdeeld. Knap dat ze zo'n gevaarte boven op het dak gekregen hebben, zegt de een. Volgens mij is het een afgietsel, meldt de ander.

De mensen die het kunnen weten, houden de kaken stijf op elkaar. Ad van Rijthoven, beheerder van cultureel centrum De Kei, volstaat met een minzaam lachje. En burgemeester Harrie Tuerlings beperkt zijn toelichting tot: "Toch mooi, dat hij hier een plekje gekregen heeft."

Dus blijft nog even de vraag of de enorme steen die zondagmiddag onthuld werd nou de echte Reuselse kei is of niet. Nou ja, één zekerheid is er: hij kán het zijn. Want de plek waar de beroemde zwerfkei een paar weken geleden verdween – een stukje heide bij de Grote Cirkel in het buitengebied van Reusel-Zuid – is nog steeds leeg.

De kei houdt de gemoederen overigens niet alleen bezig vanwege deze aparte verschijning. Tuerlings zong over het gelijknamige cultureel centrum in zijn carnavalsnummer 'Lied Narrendonk' met de formatie Harrie en de Rekels. De video is gemaakt door Jan Wijten.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@smick
Wat jij bedoelt was niet in 2011, maar al langer geleden. Verder vind ik dat je aan het stoken bent. Bovendien was de burgemeester destijds niet betrokken.
Rene - 15-02-2012 | 11:47
moet dit het SCHANDAAL van vorig jaar doen vergeten?
smick - 15-02-2012 | 09:27
Het lijkt me tegen de geest van carnaval dat zij met wie de draak wordt gestoken deelnemen aan het narrenfeest. Dan kunnen we ook wel sjoeskes hier op nemen.
Bart - 14-02-2012 | 10:18

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.