'Deze jongen' biografie Van Maasakkers

  vrijdag 13 maart 2009 | 21:22 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 13 maart 2009 | 22:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Gerard van Maasakkers, mèt baard en flinke bos krullen, in 1982.

Gerard van Maasakkers, mèt baard en flinke bos krullen, in 1982.

Bekijk video
EINDHOVEN - In het jaar dat de Brabantse zanger Gerard van Maasakkers 60 jaar wordt, verschijnt een biografie over het leven van de in Nuenen geboren artiest onder de titel: Deze jongen. Het boek beschrijft het leven en de muzikale carrière van Van Maasakkers, winnaar van de Gouden Harp, en al dertig jaar vertolker van chansons over herkenbare mensen en universele thema's.



De schrijvers Joost Goutziers en Jeroen Ketelaars verhalen over de jeugd van de zanger die is opgegroeid in Nuenen. In zijn kinderjaren was Nuenen een agrarisch dorp waar de katholieke kerk heerste als een vorst. In veel nummers keert de sfeer van zijn dorp terug.


Gerard van Maasakkers haalt de thema's voor zijn liedjes uit zijn directe omgeving, uit zijn eigen leven en zijn levendige herinneringen. Om die reden kozen de auteurs ervoor om een parallel te leggen tussen de levensfasen van de zanger en de liedjes die daarbij passen.

Het boek 'Deze jongen' beschrijft uitvoerig de worstelingen die de zanger voerde, zoals de strijd met zijn vader die in hem geen zanger, maar een hovenier zag. Ook beschrijft het boek Van Maasakkers' zoektocht naar de mannenliefde. Die leidde twee keer tot verliefdheden op muzikanten met wie hij samenwerkte. Op muzikaal gebied werkte Gerard van Maasakkers met verschillende muzikanten, totdat hij met zijn De Vaste Mannen in rustiger vaarwater terechtkwam.


'Deze jongen' is een journalistiek boek waarin veel mensen aan het woord komen: familieleden, klasgenoten, muzikanten van weleer, muzikanten van nu, voormalige buren en zijn regisseur. Het is vanaf 28 maart verkrijgbaar.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.