Te soft optreden politie bij woonwagens

door Inge Lepelaars. vrijdag 23 oktober 2009 | 15:13 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 24 oktober 2009 | 16:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De woonwagens in park Houtrijk in Nuenen

De woonwagens in park Houtrijk in Nuenen

NUENEN - De politie had strenger op moeten treden toen er eind vorige maand 2 woonwagens met paarden neerstreken in park Houtrijk in Nuenen.

Dat antwoordt het college van B en W op vragen van de VVD. De politie vindt dat achteraf ook, aldus B en W.

De woonwagens arriveerden op donderdag 24 september in het parkje. Er was geen vergunning verleend. De politie sommeerde de betrokkenen te vertrekken, maar toen zij 's avonds weer ter plekke ging stonden de woonwagens er nog steeds en werd er een feestje gehouden.

De bezoekers werden weggestuurd, maar de politie besloot de woonwagens en de – onbekende – gebruikers uit verkeersveiligheidsoverwegingen te laten staan. De wagens hadden geen verlichting.

Toen een dag later de gemeentelijk opsporingsambtenaren gingen kijken, waren de woonwagens weer verdwenen.

Het Nuenense college benadrukt dat in zulke gevallen direct optreden het beleid is en niet ter discussie staat.


 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik heb van niemand gehoord dat er last was van woonwagens. Regels moeten er zijn om op terug te vallen als er overlast is. Maar je moet geen mensen lastig gaan vallen omdat je toevallig opsporingsambtenaar of politie bent en er regels zijn. Leven en laten leven is mijn motto.Ik pleit er ook voor dat de opsporingsambtenaren 's avonds gaan werken om te kijken of er ergens overlast is. Kijk eens hoe hard er op sommige stukken gereden wordt. Waar auto's op de stoep staan zodat er geen plaats voor een blinde of kinderwagen meer over is (dat wil niet zeggen dat er nergens een auto op de stoep kan staan zodat de doorgang voor auto's beter is maar kijk wel waar het kan of niet). En wat wordt er niet vernield. Dadelijk hoor je ook weer overal vuurwerk knallen maar nee dan moet er iemand zich net zolang ergeren tot hij gaat bellen en dan moet hij ook nog aan gaan wijzen waar ze dan zijn. Politie en ambtenaren hebben toch ook oren neem ik aan.
Carolien - 24-10-2009 | 17:52
Ik kan mij niet voorstellen dat iemand last gehad heeft van dit spontane feestje op een prachtige nazomer avond. Leuke muziek, gastvrijheid inderdaad een biertje en een uitleg van de aanwezigen waarom en hoe zij tot dit idee gekomen waren. Om 23.00 uur het grootste gedeelte opgeruimd, alles weer stil en alleen de wagens nog aanwezig. Opvallend dat de opsporingsambtenaren niemand aantroffen de volgende ochtend want tot 12.00 uur stonden de wagens er nog en werd er verder nog keurig opgeruimd.
Het college pleit voor direct optreden(nogmaals hier niet nodig!) en de opsporingsambtenaren hadden blijkbaar wat opstart problemen bij dit directe optreden!
Ik kan dan alleen maar hopen dat deze ambtenaren druk waren met het bestrijden van de drugshandel die elke avond bij het gemeentehuis plaatsvindt, met harde muziek in hangjongerenautootjes, maar gezien het feit dat deze praktijken al jaren getolereerd worden zal dat wel ijdele hoop zijn! 's Avonds is er immers geen ambtenaar in het gemeentehuis en heeft alleen de omgeving er maar last van!
Jaap - 24-10-2009 | 13:09
Geen verlichting? Vragen van de VVD? Ah, kijk eens aan, een afleidingsmaneuvre van het liberale geld-gilde.
armand - 23-10-2009 | 20:47
Je moet een woonwagen ook 'camper' noemen. En de bewoners: toeristen. Kijk dat staat meteen al heel wat positiever! Zulke mensen jaag je ook niet weg!
P.Oekie - 23-10-2009 | 20:21
Tjonge jonge, waar we ons al niet druk over kunnen maken, ik kwam die bewuste dag langs het Houtrijk met de hond en het was een gezellig samen zijn met mooie zigeunermuziek.
De aanwezige heren boden zelfs aan om een biertje bij het kampvuur mee te drinken en dat was geweldig zeker met de mooie muziek erbij, super toch als je op deze manier met elkaar kunt omgaan en volgens mij heeft er helemaal niemand last van gehad in de buurt.
Regeltjes en nog eens regeltjes, en dan ook nog een vergunning, mensen ga aub gewoon aan het werk en laat politie en "opsporingsambtenaren" nuttig werk verrichten.

Frans - 23-10-2009 | 18:24

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Verkiezingen Nuenen