Jongerenhuiskamer Nuenen blijft hoofdpijndossier

Auteur: door Inge Lepelaars |   vrijdag 05 februari 2010 | 00:53 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 06 februari 2010 | 02:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

NUENEN - Het blijft een hardnekkig hoofdpijndossier, de jongerenhuiskamer in Nuenen. Donderdagavond tijdens de raadsvergadering kwam aan het licht dat het veelbesproken jongerenhonk in Het Klooster pas op zijn vroegst over 2 jaar zijn deuren opent.



En of het budget – samen met het nieuwe ouderenpaviljoen circa 1 miljoen euro – voldoende is, is ook nog maar de vraag.

Op initiatief van de PvdA vroegen die fractie en W70 flink door over de kwestie aan wethouder Johan Ebberink (de Combinatie). Die benadrukte meerdere malen dat er op dit moment aan alle kanten (ambtelijk) overleg plaatsvindt en er dus moeilijk harde uitspraken kunnen worden gedaan. "En ik wil niet mee speculeren."

Reden voor de vertraging is onder meer dat het lang duurt voordat de 3 ouderenbonden, die straks samen het nieuwe paviljoen achter Het Klooster delen, op één lijn zitten. Ook was het eerste ontwerp voor dat paviljoen te duur.

Naar verwachting is de accommodatie voor de ouderen volgend jaar klaar. Daarna kan de nieuwe ruimte voor de jongeren pas gerealiseerd worden, omdat de KBO die plek nu nog bezet.

PvdA'er Ernst van der Leij maakt zich ernstig zorgen. Samen met W70 rekende hij donderdag een mogelijk gat van enkele tonnen voor. Het gaat dan bijvoorbeeld om nog niet geplande kosten voor de inrichting van het ouderenpaviljoen (50.000 tot 100.000 euro), planontwikkelingskosten (150.000 euro) en de BTW (naar schatting 200.000 euro).

Alleen over de BTW maakt wethouder Ebberink zich zorgen. Voor de rest moet het geldplaatje in orde komen door zaken als interne verschuivingen en een gunstige aanbesteding, zo zei hij donderdag.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het zou weer is niet zo zijn!!!
dan dit dan dat 12 a 13 jaar geleden zou der al iets fatsoenlijks komen maar de vraag was waneer...

is er een plek hebbe ze het geld er niet voor ONZIN!!
ze besteden het liever aan andere dingen uit.
ze willen jongeren van de straat zet dan un fatoenlijk iets neer voor de jongeren.
camera's binnen 1 jaar
jongerenhuiskamer 15 jaar???
dit is tog geen oplossing?
afz Richard H

ex- jngerhuiskamer jongere - 06-02-2010 | 02:40
Mooi wat een kansen allemaal als ik dit bericht lees.
Stop onmiddelijk de bouw van die veel te dure panden. Reserveer het geld voor zaken die er echt toe doen, laat Eindhovense daklozen het pand afmaken en geef de bouwvakkers een sabbatical.

Laat de jongeren van Nuenen naar Eindhoven komen, ik kan ze op diverse plaatsen in Eindhoven een Creatieve Wereld huiskamer geven waar ze kunnen spelen, ondernemen, feesten en zijn.
Laat de ouderen ook maar komen, ik laat de jongeren wel zien welke rijkdom er in de ouderen zit door hun verhalen, creativiteit en levenslust. Ik hoef er geen geld voor te hebben, ik vind het leuk om het verschil in het leven van anderen te maken.

Het geld dat over blijft kan ingezet worden om voor andere kwetsbare groepen ook projecten op te zetten. Deze projecten worden opgezet door burgers op grond van een aanvraag net als bij stichting doen, dus promotie van creativiteit, eigen initiatief en ondernemerschap.

De ambtenaren krijgen hierdoor ook een sabbatical en kunnen dan met de Creatieve Wereld een Project gaan doen. Hierdoor komen ze met zingeving op het pad van energie, creativiteit, passie en talenten.

De scholen kunnen ook hun leraren naar huis sturen. Laat ze een intensief programma volgen met Efteling, Disney, Slagharen en elke week naar de kinderboerderij en dagelijks naar de speeltuid.
De kinderen mogen op maandag en dinsdag van 10-13 uur komen en de middagen, avonden en weekenden als ze willen ook nog komen. De kinderen houden zich bezig met projecten, leren van ondernemers, ouderen en inspirerende sprekers.

Speelse groet
Rik konings
Rik Konings - 05-02-2010 | 02:31

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Intratuin