Verplaatsing vluchten naar Airport kan vanaf 2013

Auteur: door Rob Burg |   vrijdag 17 april 2009 | 20:41 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 23 april 2009 | 14:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Eindhoven Airport. Foto Van de Meulenhof

Eindhoven Airport. Foto Van de Meulenhof

DEN HAAG - Binnen 4 tot 8 jaar kunnen de eerste Schipholvluchten overgeheveld worden naar Eindhoven Airport en Lelystad.

Tot 2020 mogen jaarlijks maximaal 35.000 vluchten van het kabinet naar Eindhoven worden verplaatst en een even groot aantal naar Lelystad. Het aantal vliegbewegingen op Eindhoven bedraagt momenteel zo'n 17.000.

Dit blijkt uit de Luchtvaartnota die gisteren door de ministers Eurlings en Cramer is gepresenteerd. De ministerraad heeft ermee ingestemd de nota aan de Tweede Kamer voor te leggen. Ondanks de economische crisis houden Eurlings en Cramer rekening met een fikse groei van de luchtvaartsector vanaf 2010/2011. Voor 2009 wordt gerekend op 400.000 vluchten op Schiphol, tegen 430.000 vorig jaar. Tot 2020 mag het aantal vluchten toenemen tot 580.000, mits 70.000 daarvan elders worden geaccommodeerd. Er wordt 'uitgeplaatst' vanaf het moment dat Schiphol 90 procent van zijn maximum (510.000) heeft bereikt. Tot 2015 kan Lelystad slechts vijfduizend extra vluchten herbergen, omdat de landingsbaan van dit vliegveld nog te kort is voor grote toestellen. Er wordt gewerkt aan verlenging van de baan.

Het aantal van 35.000 vliegbewegingen is voor Eindhoven het plafond, maar dat kan wellicht nog worden bijgesteld naar aanleiding van het overleg dat oud-minister Hans Alders momenteel met betrokken partijen – gemeenten, luchthavendirectie, omwonenden en milieugroeperingen – in de regio voert. In juli wordt het advies van de Alderstafel verwacht.

Maandag brengt Alders een bezoek aan Eindhoven om gemeenteraadsleden, de provincie, milieu-groeperingen en omwonenden bij te praten over de stand van zaken en het verdere verloop van het overleg.

De regio Eindhoven is van groot belang voor de nationale economie, aldus de nota. Daar hoort ook een goed netwerk van verbindingen bij. De Eindhovense regio heeft tevens een groot reizigerspotentieel. Gemiddeld kiest een op de vijf Brabanders voor Eindhoven Airport.

Schiphol, maar ook de regionale luchthavens, moeten de komende jaren investeren in schoner en stiller vliegen, zo blijkt verder uit de nota.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Laten we het eens hebben over de volksgezondheid !!
Degene die het allemaal niet zo erg vinden dat EA groeit, piepen straks wel anders als ze "stikken" in de CO2 uitstoot inclusief andere rotzooi als ze straks ongeneeslijk ziek op bed liggen (of hun kinderen.........)
Uitbreiding in een dicht bevolkt gebied is het bewijs van zwaar associaal en crimineel beleid.
Ieder weldenkend mens, die al het een en ander heeft meegemaakt, hoor je zeggen dat een goede gezondheid het meest kostbare is dat er bestaat !!
En waar blijven we nu ??
O. van Dalsum - 23-04-2009 | 14:51
Voor de lezers die vinden dat het allemaal wel meevalt..

Vanavond on 19:50 kwam er weer zo'n herriemachine over de Achtse Barrier. Als dat de norm wordt voor zo'n zogenaamde stil vliegtuig zijn we mooi de pineut. Ben overigens wel benieuwd wat onze lokale politici er van vinden want uitbreiden met zakelijke vluchten zit er niet in.

Antoon
antoon - 22-04-2009 | 21:50
Overleg over vliegbewegingen !!!!!!

Hebben jullie ook die wassen neus van mijnheer Eurlings en Alders gezien ??
Meer heb ik niet te zeggen, lijkt me duidelijk genoeg !!
Jos - 22-04-2009 | 12:49
Ga er van uit dat bij 30.000 extra vluchten juist de nacht openstelling essentieel wordt.
daar gaat het om, niet of het er nu precies 30.000 zijn.
De operators die goedkope vakantievluchten aanbieden willen lage kosten van domme eindhovenaren die de gezondheid van hun inwoners graag opofferen.
En die lage kosten zijn alleen haalbaar als er rond de klok gevlogen kan worden.
stilstand is verlies aanwinst.
overlast - 21-04-2009 | 16:23
wat een problemen allemaal rond een vliegveld. dat ligt eral zolang en vacantievluchten worden ook al jaren gedaan maar je weet als je bij een vliegveld gaat wonen je ook lawaai kado krijgt , een vliegveld wordt alleen maar uitgebreid en uitgebreid dus het lawaai wordt steeds meer en als je daar niet tegen kunt is er maar een oplossing verhuizen ,ik woon ook aan een route maar heb er niet zo,n problemen mee als het s,nachts maar stil is en als ik eerder naar bed ga doe ik dopjes in dat scheeld ook wel,verder vindt ik dat er een hoop onzin wordt uitgekraamd maar ja jullie doen maar doei
theo - 21-04-2009 | 12:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Meer Airport