EINDHOVEN - De Zjonnies parkeerden hun DAFje deze week bij de kapel van de Heilige Eik, in de bossen bij Oirschot. Ze troffen er onder meer een koster die naar een stripfiguur uit Suske en Wiske is genoemd.
Lambik van den Wittenboer, ooit geboren als Lambert, onthulde De Zjonnies de geheimen van deze bijzondere plek. Het gaat niet alleen om de legende van het 'grote mysterie' met het Mariabeeldje dat hier stroomopwaarts over De Beerze dreef, heel lang geleden, maar ook over de 'meidenmert'. Zo noemden ze deze plek in de jeugd van Lambik (68). Hier bij de kapel zwommen de jongens én meiden in het water van De Beerze. "Dan konden we zien wat voor vlees er zoal in de kuip zat", lacht Lambik ondeugend.
In de meimaand komen er bij de Heilige Eik nog altijd tienduizenden mensen langs, om te bidden tot Maria. En het worden er meer en meer, volgens Lambik. De Zjonnies luisterden naar de verhalen van diverse bezoekers. Zoals Mien (70): "IIk zoek hier geen genezing, ik zoek rust." Sinds vijf weken is ze ernstig ziek.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties














