Brocante in de regio

Auteur: door Janneke Sinot-Versmissen |   zaterdag 04 februari 2012 | 09:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Paul en Joke van der Geijn in hun brocantewinkel De Morgen in Lage Mierde. foto Irene Wouters

Paul en Joke van der Geijn in hun brocantewinkel De Morgen in Lage Mierde. foto Irene Wouters

Patricia Lucas van De Keizerin in Eindhoven. foto Kees Martens

Patricia Lucas van De Keizerin in Eindhoven. foto Kees Martens

Angelien van der Heijden van Bij de Linde in Oirschot foto Vincent Wilke

Angelien van der Heijden van Bij de Linde in Oirschot foto Vincent Wilke

1/3
start playing the slideshow
Op zoek naar een oude verhuiskist of een emaillen reclamebord dat ooit op de gevel van een dorpscafé hing? Dan kun je afreizen naar een van de vele rommelmarkten waar België en Frankrijk om bekendstaan. Voor wie het liever dicht bij huis houdt, zijn er echter talloze brocantewinkeltjes in de eigen regio.

One of a Kind aan de Roostenlaan in Eindhoven bijvoorbeeld. Ieder stuk in deze winkel, van oude ansichtkaart tot Mariabeeld, vertelt zijn eigen verhaal. Alles is er oud en uniek, het assortiment verandert er dan ook voortdurend. De uitbaters, Carin en Jan Andriessen, staan vaak in alle vroegte op om op buitenlandse markten de leukste spullen op de kop te kunnen tikken. 'Helpen uitpakken' heet dat dan, maar bij heel wat handelaren heeft het meer weg van graaien.

Bij De Keizerin in Eindhoven is, naast allerhande andere woonaccessoires en Engels antiek, vooral Franse brocante te vinden.

't Aghterhuijs in Bergeijk is dan weer gespecialiseerd in oude kroonluchters.

De Morgen in Lage Mierde is een prima adres om rond te struinen tussen een enorme diversiteit aan woonaccessoires. Ook mannen komen hier aan hun trekken: er is een speciale afdeling met stoere spullen, van oude waterski's tot sportbokalen uit vervlogen tijden.

Wie terugverlangt naar grootmoeders tijd moet echt eens binnenlopen bij 't Hebbedingske in Spoordonk. Koffiemolens, nostalgische blikken, alles waar een zweem van vroeger aan hangt, is daar te vinden. Zo ook meubeltjes van de kringloopwinkel die door eigenaresse Corrie Smetsers geschilderd en gepatineerd worden.

Toe aan een pauze tijdens het woonwinkelen? Stop dan even bij La Romanza in Aarle-Rixtel. Daar kun je naast brocante en nieuwe woonaccessoires ook terecht voor koffie of thee met originele zoetwaren.

John Guntlisbergen van 't Rommelwinkeltje in Eindhoven verkoopt ook brocante, maar is daarnaast meubels gaan ontwerpen toen hij concurrentie kreeg van internetsites als Marktplaats.

Voor vintage meubels in het hogere segment - de prijzen variëren van 500 tot 1000 euro - is er Tussenin in Asten-Heusden.
Heel wat spullen uit deze woonwinkel komen terecht in deftige zaken in Amsterdam en chique galerieën in New York.

Dat oude spullen ook op nieuwerwetse wijze hun weg kunnen vinden naar een nieuwe bezitter, bewijst Zeezicht Brocante. Je kunt er je tweedehands spulletjes online bestellen.

Overzicht brocantewinkels:

- De Pruttelpot,

Geysendorfferstraat 3, Helmond

- Bij de Linde,

Gasthuisstraat 99, Oirschot

- Allegaartje,

Langstraat 28, Geldrop

- De Spot,

Muntplein 17, Eindhoven (op afpsraak)

- Marieke's brocante,

Ketsegangske 6, Helmond

- Over Tijd,
Roostenlaan 57, Eindhoven

- De Fontein,
Gabriël Metsulaan 112, Eindhoven


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.