Chelsea haalde de laatste drie seizoenen onder Mourinho en Felipe Scolari steeds minimaal de halve eindstrijd. De frustratie over de eerste uitschakeling door een Italiaanse ploeg was dan ook groot. Vedette Didier Drogba ging op de enkel van Thiago Motta staan en kreeg rood. De aanhang van de Londense club scandeerde op dat moment al voortdurend de naam van Mourinho.
In de aanloop naar de wedstrijd voerde Mourinho - voor de eerste keer terug sinds zijn ontslag bij Chelsea - weer zijn eigen show op. Hij stond vooral stil bij zijn eigen toekomst. De Portugees vertelde nog drie grote doelen als coach na te streven. Zijn eerste ambitie is een terugkeer in het Engelse voetbal. Daarna wil hij Spaans kampioen worden, omdat er nog geen trainer in geslaagd is zowel de Engelse, de Italiaanse als de Spaanse titel met een club te veroveren. En als hij oud is wil hij bondscoach worden van Portugal.
Mourinho moest bij Inter wegens een schorsing twee competitiewedstrijden vanaf de tribune toekijken. Daarin verspeelde de Italiaanse koploper vijf punten. Op Stamford Brigde ging hij royaal voor de spelers het veld betraden in zijn dug-out zitten. Hij had zijn werk gedaan. Zeven keer bekeek hij de videobeelden van de eerste wedstrijd tussen Inter en Chelsea, die in een 2-1 overwinning voor de Italianen eindigde. Herhaaldelijk zette hij de beelden stil. "Ik heb alles gegeven", zo verklaarde hij. "De spelers moeten het nu doen op het veld. Dan kun je als coach nog maar een klein beetje helpen", bagatelliseerde hij zijn invloed.
Mourinho had zijn strijdwijze vrijwel geheel op die van Chelsea aangepast. Toch zal Chelsea voor hem weinig geheimen meer gekend hebben. Sinds zijn vertrek is er in de spelersgroep niet zoveel veranderd. Roman Abramovitsj draaide aan het einde van de 'periode Mourinho' de geldkraan voor grote aankopen zo goed als dicht.
Het kat-en-muis spelletje wat volgde, leidde zelden tot kansen. Chelsea moest - naarmate de tijd vorderde - steeds gehaaster op zoek naar de bevrijdende treffer. Dat deed het slordig en Internazionale kwam na de pauze veel meer aan de bal.
Elf minuten voor tijd besliste Samuel Eto'o na een splijtende pass van Wesley Sneijder - de oogappel van Mourinho - de tweestrijd.
Na Real Madrid is Chelsea al de tweede grote ploeg die voortijdig is uitgeschakeld in de Champions League.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
























