Hamburger verliest met Oxford in Boatrace

  zaterdag 03 april 2010 | 18:18 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 03 april 2010 | 19:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De roeiers van Cambridge (L) tegen de roeiers van Oxford (R) met de Nederlander Sjoerd Hamburger. ANP

De roeiers van Cambridge (L) tegen de roeiers van Oxford (R) met de Nederlander Sjoerd Hamburger. ANP

LONDEN (ANP) - Captain Sjoerd Hamburger heeft zaterdag met het universiteitsteam van Oxford zijn meerdere moeten erkennen in de Acht van Cambridge in de befaamde Boatrace. De 27-jarige Fries was met zijn bonte team favoriet voor de derde zege op rij in de Engelse roeiklassieker. Na een sterk begin op de Theems moest Oxford uiteindelijk toch voorrang verlenen in de 156e editie van het aloude sportevenement.

Voor Cambridge was het de tachtigste zege, tegen 75 overwinningen voor Oxford. Eén wedstrijd in de 181-jarige historie van de Boatrace ging als onbeslist de boeken in.

Oxford nam in redelijk goede omstandigheden, zonder veel wind en golfslag, de leiding in het begin van de race over 6779 meter tussen Putney Bridge en Chiswick Bridge. De ploeg van Hamburger kon de leidende positie evenwel niet vasthouden. Ongeveer halverwege het traject nam Cambridge het commando over waarna Oxford met een overtuigende eindsprint werd uitgeschakeld. Het verschil bij de finish was ongeveer een bootlengte.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Louis van Gaal is van harte welkom als trainer van PSV

Laat hier uw uitgebreide reactie achter

Weblog

Weblog

Vak N