BORKEL EN SCHAFT - Matthew Evers (29) keek er al lang naar uit om nog eens met zijn broer Jeffery en zijn neven Jeroen, Robert en William in het eerste van BES te voetballen.
Die wens komt nu uit, want de middenvelder liet zich in de winterstop van het Belgische Lindelhoeven overschrijven naar de vijfdeklasser uit Borkel en Schaft. "Bij BES kan ik gezellig met familie voetballen, we zitten daar met een hele Evers-clan. Bovendien heeft BES een heel aardig team, dat leuk loopt te voetballen. Ik denk dat ik me goed ga vermaken."BES haalde uit de laatste zes duels de volle buit, kan daardoor de tweede periodetitel pakken en staat in de algehele rangschikking tweede achter DVS. In het seizoen 1996/1997 pakte BES voor het laatst een periodetitel, in de later opgeheven zesde klasse.
Matthew Evers brak het seizoen daarna op zeventienjarige leeftijd door bij RKVV Bergeijk. Hij stapte in 2005 over naar De Valk en ging afgelopen zomer met clubgenoot Lieuwe Schultink het avontuur aan bij Lindelhoeven in de Belgische tweede klasse provinciaal.
"Lindelhoeven heeft een groep met goede spelers en draait ook bovenin mee, maar het voetbal op dat niveau is heel anders dan hier. Het spel verloopt veel gehaaster, waardoor het fanatieker oogt, maar er gaat veel meer fout. Ik speelde de eerste zeven of acht wedstrijden, maar raakte toen geblesseerd. Toen ik weer fit was, moest ik me van de trainer eerst bewijzen in het tweede. Maar dat elftal speelt op zaterdag en dan moest ik vaak werken. De trainer bleef moeilijk doen en bovendien draaide het eerste goed, waardoor hij geen reden had mij weer op te stellen. Vandaar dat de keuze voor BES makkelijk was, al vond ik Lindelhoeven een leuke club en beviel het me daar wel goed."
Evers woont nog steeds in Bergeijk, maar een terugkeer naar de plaatselijke vierdeklasser was niet aan de orde. "Ik heb geen contact gehad met RKVV Bergeijk en BES genoot ook mijn voorkeur. Mijn broer Jeffery en neef William zijn in de dertig en de vraag is hoelang ze nog blijven voetballen. Nu was er nog de kans om met ze samen te spelen, al voetbalden Jeffery en ik ook al samen in het eerste van Bergeijk. Volgend seizoen wordt George de Ronde trainer van BES, een oude bekende van De Valk. Ik verwacht dan ook niet weg te gaan."
BES zou voor het eerst in clubhistorie naar de vierde klasse kunnen promoveren. "Dat is geen must, maar het zou voor de club natuurlijk wel leuk zijn. Als iedereen het hele seizoen fit blijft, kan BES zich makkelijk in de vierde klasse handhaven. Maar je hebt natuurlijk altijd blessures en dan krijgt BES het op dat niveau moeilijk."



















