OZ: 'Geen paniek, wel bezuinigingen'

Auteur: door Rob de Bruyn |   vrijdag 17 april 2009 | 02:46 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 17 april 2009 | 08:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Joop Veelenturf.

Joop Veelenturf.

Peter van der Horst. Archieffoto

Peter van der Horst. Archieffoto

1/2
start playing the slideshow

EINDHOVEN - De economische crisis gaat ook aan het tophockey niet voorbij. Veel hoofdklasseclubs kampen met financiële problemen. Ook Oranje Zwart merkt dat het allemaal wat minder is op het moment. De Eindhovense club verkeert niet in nood, maar er zal wel op sommige zaken bezuinigd gaan worden.


Joop Veelenturf, voorzitter van de Stichting Tophockey van OZ, draait er niet omheen: voor het lopende seizoen is de begroting sluitend maar voor volgend seizoen nog niet, onder meer doordat een grote sponsor afhaakt. " De staf van zowel Heren-1 als Dames-1 als het Hockeycollege blijft zoals die is. Dat blijft dus allemaal op niveau", aldus Veelenturf. "En de selecties van de eerste teams zullen ook in grote lijnen intact blijven, maar ruimte om dure buitenlandse versterkingen te halen is er niet."

Met name voor het eerste vrouwenteam is dat geen goed nieuws. Dames-1 van OZ jojoot de laatste jaren op en neer tussen hoofd- en overgangsklasse. Om echt een stap te maken, om na een volgende promotie (wellicht al dit seizoen) niet weer meteen terug te vallen, zijn versterkingen nodig. Veelenturf: " Die ruimte is er nu niet. Maar dat zou kunnen veranderen als we nieuwe sponsors vinden."

Het aantrekken van geldschieters is vooral een taak van Pim van Leeuwen, het nieuwe Hoofd Sponsoring. Hij is positief over de kansen. "Ik ga er vanuit dat we de begroting weer sluitend gaan krijgen." Dat moet ondermeer gebeuren door het aantal leden van de Businessclub te verhogen. Pim van Leeuwen: "Het helpt dat ons eerste mannenteam en ook ons eerste vrouwenteam het op dit moment goed doen. Dat trekt dan toch."

OZ laat volgens Veelenturf geen mogelijkheid onbenut om te proberen partijen aan zich te binden. "Volgende week hebben we een afspraak met een reclamebureau. En een speler van Heren-1, Rob Reckers, zit voortaan vast in de sponsorcommissie. We hopen ook daarmee nieuwe deuren te openen."

Met shirtsponsor ABN Amro vindt binnenkort een gesprek plaats. De bank, van wie de naam op de shirts van nóg zeven hoofdklasseclubs prijkt, komt vermoedelijk met een nieuw plan. " We gaan er vanuit dat zij wel door willen", aldus OZ-voorzitter Peter van der Horst. "Ja, misschien met minder geld, maar misschien ook wel door minder clubs te gaan ondersteunen. Wij hebben goede hoop dat we met elkaar door kunnen."

Ondertussen gaat OZ goed op de centen letten. De club is er al toe overgegaan om de exploitatie van het clubhuis uit te besteden omdat dat meer oplevert. Van der Horst: "En we zouden ook kunnen besluiten jeugdleden voortaan hun eigen brood te laten meenemen. Dat lijkt wat flauw, maar over een heel jaar gerekend heb je het toch over een aardig bedrag."

Een mooie kans om de (financiële) positie van Oranje Zwart te verbeteren is aan de club voorbijgegaan. Dolgraag had de vereniging gezien dat ook hockey (al meteen) een plek had gekregen in het 'CTO-project'. Eindhoven is sinds kort officieel Centrum voor Topsport en Onderwijs. Zes sportbonden gaan in Eindhoven het niveau van hun sport opkrikken. Het gaat onder meer om zwemmen (KNZB), judo (JBN) en honkbal (KNBSB). Maar de KNHB zag er niets in om de ontwikkeling van het hockey te gaan uitbouwen, althans niet in Eindhoven.

Veelenturf baalt er goed van. "Ons Hockeycollege (opleidingsproject waarin twaalf clubs meedoen, red.) functioneert geweldig. Ik heb diverse gesprekken gehad met de bond, maar die erkent onze opleiding niet, wil haar in ieder geval geen officiële status geven. De bond ziet niks in spreiding."

Veelenturf geeft het echter niet op. "Ik blijf het proberen. Het Hockeycollege hoeft hier echt niet de nationale teams te hebben; het gaat me om de opleiding van jeugdspelers."

Wellicht had de regio meer kans gemaakt als in Eindhoven (al) een hockeystadion was geweest. Of misschien zou de komst van zo'n accommodatie vergemakkelijkt kunnen worden als ook hockey hier een 'CTO-sport' was geworden. Van Leeuwen: "Dat is een beetje een kip-ei-verhaal."

Dat er ondertussen serieuze plannen zijn voor de komst van een heus nationaal hockeystadion in Amsterdam, helpt ook niet echt. Rotterdam, dat al over een prima accommodatie beschikt, en Eindhoven, waar plannen voor de bouw van een hockeystadion bestaan, lijken daardoor geen - of te weinig - grote wedstrijden/toer- nooien binnen te kunnen gaan halen. Simpelweg omdat het dure nationale stadion natuurlijk wel rendabel moet zijn.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Louis van Gaal is van harte welkom als trainer van PSV

Laat hier uw uitgebreide reactie achter

Weblog

Weblog

Vak N