Ajax en PSV gaan voor de winst

  vrijdag 12 maart 2010 | 15:47 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 08 april 2010 | 18:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Ajax-coach Martin Jol houdt vrijdag toezicht tijdens de training in de Amsterdam Arena. ANP

Ajax-coach Martin Jol houdt vrijdag toezicht tijdens de training in de Amsterdam Arena. ANP

EINDHOVEN (ANP) - Wie denkt dat PSV na de nederlaag van vorige week bij NAC vreest voor een goede afloop van het seizoen, heeft het volgens hoofdtrainer Fred Rutten helemaal mis. De coach benadrukte vrijdag in de aanloop van de topper van twee dagen later met Ajax dat zijn ploeg nog strijdbaar is. ,,We gaan naar Amsterdam om te winnen.''


PSV stuit in de uitverkochte ArenA op een thuisploeg die niet wil maar moet winnen om de titelkansen levend te houden. Ajax begint de 27e speelronde van de eredivisie met zes punten minder dan FC Twente. Het verschil met PSV is gereduceerd tot vier punten. ,,We gaan aanvallen en zullen PSV zo veel mogelijk proberen op te jagen'', ontvouwde trainer Martin Jol het strijdplan van de Amsterdammers. Zo spelen we trouwens altijd in thuisduels.''

De oefenmeester van Ajax beseft dat zijn strategie ook risico's kent. ,,Veel van onze tegenstanders hopen in de ArenA met een slimme counter toe te slaan'', zei hij. ,,Dat kan, maar als ik naar ons doelsaldo van eredivisieduels in de ArenA kijk, doen we het niet slecht.'' Ajax scoorde 46 keer voor eigen publiek en incasseerde slechts drie treffers.




Trainer Rutten van de kampioenskandidaat uit Eindhoven benadrukt dat zijn ploeg er dit seizoen in grote wedstrijden altijd heeft gestaan. ,,Ik snap dan ook niet waarom we na één nederlaag tegen NAC in paniek moeten raken'', zei hij. ,,Dat was geloof ik de eerste nederlaag in een jaar. Natuurlijk is verliezen een ramp, maar niet als dat eenmaal per jaar gebeurt.''

Beide oefenmeesters beschikken over een nagenoeg fitte selectie. Bij PSV kunnen de vleugelverdedigers Stanislav Manolev en Erik Pieters weer starten. Het is onduidelijk of Ola Toivonen of Danny Koevermans als centrumspits begint. De eerstgenoemde Zweed kan ook nog in plaats van Otman Bakkal als aanvallende middenvelder voetballen.



De commentatoren van Eredivisie live zijn er ook klaar voor. Jack Wouterse (acteur en Ajax-fan) en Frank Lammers (acteur, PSV-fan en van oorsprong Mierlonaar) blikken hier vast vooruit op hun eigen wijze.


Trainer Jol kan weer een beroep doen op Luis Suarez, de topschutter die Ajax dit seizoen in de eredivisie al 26 treffers en veertien beslissende voorzetten schonk. Dennis Rommedahl of Christian Eriksen moet plaatsmaken voor Suarez.


,,Ajax zal vanaf de eerste seconde met het mes tussen de tanden spelen. We moeten daar iets tegenover stellen, maar dat kunnen we'', zei Rutten voordat hij benadrukte dat zijn ploeg niet naar de ArenA komt om te verdedigen. Ik vind ook niet dat wij zakelijk voetballen. Want we creëren kansen, we spelen geen catenaccio.''


>> Zondag 16.15 uur: liveblog Ajax-PSV op ed.nl/psv of via Twitter.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
een troostprijs penaultie
of was het weer een twents kleurtje psv naar de derde plaats
fc gerrit - 14-03-2010 | 18:15
Roberto,
Alleen wij dragen geen capuchons hahahahaha.
KOENIE - 14-03-2010 | 10:22
Opkomst is gewoon belabbert,wat bazel je nou koenie?Bij AJAX komen er elke training minimaal 1500 man!En morgen wordt het 3-0 Dus geen feest op jullie dorpspleintje
Roberto - 13-03-2010 | 22:42
PSV hoeft helemaal niet te winnen! Gelijkspelen, thuis winnen en gelijkspelen tegen AZ (laatste wedstrijd) zal genoeg blijken om Twente voorbij te gaan. Mark my words!
Nijl - 13-03-2010 | 21:34
Leuk om overal te horen dat psv met vertrouwen naar Amsterdam gaat. Na de winterstop is het voetbal EN het resultaat zeer matig geweest. Een duidelijke neerwaartse lijn. En toch heel hard roepen dat vooral Ajax moet winnen en niet PSV. Beide teams zullen moeten winnen. Anders hebben ze beide een groot probleem.

Wel leuk dat er 1500 supporters naar de training zijn komen kijken. Alleen jammer dat wanneer er een uitwedstrijd van psv bezocht moet worden het gros het laat afweten. Zonde!
Jur - 13-03-2010 | 18:36

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Louis van Gaal is van harte welkom als trainer van PSV

Laat hier uw uitgebreide reactie achter

Weblog

Vak N

Twitter

Fotoalbum

Specials