Trainingskamp Helmond Sport zit erop

  maandag 02 januari 2012 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: zondag 08 januari 2012 | 18:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Helmond Sport op training in Lara.

Helmond Sport op training in Lara.

De Turkse stad Lara, met gebergte op de achtergrond.

De Turkse stad Lara, met gebergte op de achtergrond.

Het complex waar Helmond Sport vrijdag oefent tegen Denizlispor.

Het complex waar Helmond Sport vrijdag oefent tegen Denizlispor.

1/3
start playing the slideshow

LARA - Helmond Sport belegde in de eerste week van het nieuwe jaar een trainingskamp in Turkije. Van 2 tot en met 7 januari verbleef de selectie van Hans de Koning in Lara. Het ED was erbij om verslag te doen.

Zaterdag 7 januari: Trainingskamp zit erop!

De selectie van Helmond Sport is vrijdagochtend weer vertrokken naar Nederland. Daarmee zit de voorbereiding op de tweede seizoenshelft erop.

De ploeg van De Koning heeft een prettige week achter de rug. Het traditionele trainingskamp, betaald door sponsors en via de opbrengsten van de doelpuntenbarometer, was op meerdere gebieden waardevol. Veel geblesseerden konden terug aansluiten en dat was zichtbaar goed voor de moraal.

Ook sponsoren zagen elkaar eens buiten de businessclub en dat deed ze beseffen dat Helmond Sport springlevend moet blijven. Zo werd donderdag ook hardop uitgesproken op de afsluitende feestavond.

Benieuwd of al deze positieve energie ook zichtbaar zal zijn als Helmond Sport weer de competitie hervat.


Vrijdag, 6 januari: Gelijkspel

Helmond Sport heeft de oefenwedstrijd tegen de Turkse tweededivisionist Taysanli Linyit Spor met 1-1 gelijkgespeeld. Jeffrey Altheer maakte na vier maanden blessureleed zijn rentree en ook Sebastian Stachnik en Zarko Grabovac kwamen weer in actie.




Vrijdag, 6 januari: Zet dát maar in de krant

Uw verslaggever van het Eindhovens Dagblad komt niet in aanmerking voor een (amateur)contract bij Helmond Sport. Dat is de belangrijkste conclusie na de afsluitende training waaraan bestuur, sponsors en een journalist deelnamen.

Veel gehoorde termen op het trainingscomplex waren: ‘Waar ben je in hemelsnaam mee bezig?’ en ‘Zet dát maar in de krant!’. Keeperstrainer/team manager/scheermes Rein van Duijnhoven gaf ondergetekende twee doodschoppen, tot hilariteit van de rest van de selectie. Het moet gezegd, de start van de ochtend was ook niet ideaal. Er werd geopperd voor een boete, omdat het ED te laat de spelersbus instapte.

Tijdens de rondo, waar de training traditioneel mee begint, stond uw verslaggever liefst 40 passes in het midden. Conclusie: een doos Bossche bollen voor de spelersgroep en straf bij terugkomst in Nederland. Na verder uitgewrongen te zijn, zat het Eindhovens Dagblad wel bij de winnende ploeg van het afsluitende partijtje: 3-2. Er werd onder meer gewonnen van Jeffrey Altheer en Erik Quekel. En er werd gescholden dat de omschakeling beter moest.

Eens zien of de ploeg van De Koning het bij balverlies beter doet tijdens het oefenpotje tegen Denizlispor. Het gepeperde verslag leest u later.

Donderdag, 5 januari: Denizlispor vrijdag tegenstander

Helmond Sport oefent vrijdagmiddag tegen Denizlispor. In eerste instantie zou Konyaspor de tegenstander zijn, maar dat ging niet door. Later werd het Karsiyaka, ook dat is nu van de baan. Denizlispor haalde in 2002-2003 de vierde ronde van de UEFA Cup.

Donderdag, 5 januari: 'Soms moet je een stap terug doen'

Hans de Koning is een ervaren trainer die met Helmond Sport altijd vooruit wil. Maar hij is ook realistisch. "Trainer zijn in de Jupiler League is niet makkelijk."

Woensdag, 4 januari: Halverwege

Het trainingskamp van Helmond Sport is inmiddels bijna halverwege en dat geeft de mogelijkheid om te evalueren wat de waarde is van zo’n trip.

De club verblijft al 10 jaar in Turkije tijdens de winterstop, je kunt het daardoor inmiddels met recht een traditie noemen. De spelers kunnen gebruikmaken van goede velden, het weer is vaak zacht en de sfeer uitgelaten. Maar een trainingskamp is niet alleen een prettige voorbereiding op de tweede seizoenshelft; het zijn tevens de momenten waarop betrokkenen bij de club samenkomen en zich uitspreken over het verleden en de toekomst. Al dan niet met een borrel in de hand.

Ook sponsoren en bestuursleden maken jaarlijks de trip naar Turkije. De redenen: business and pleasure, gedreven door de onvoorwaardelijke liefde voor Helmond Sport. Ze laten zich niet verblinden door de januarizon: ze maken zich zorgen om hun club. Vorig seizoen was er de derde plaats en de play-offs, nu is de selectie compleet anders en staat de ploeg van De Koning dertiende. En natuurlijk zijn er de financiële onmogelijkheden, mede daardoor is Helmond Sport deze week door de KNVB opnieuw ingedeeld in categorie I. Het kwam niet als een verrassing, veel gehoorde termen zijn dan ook ‘verandering’ en ‘beweging’.

Vier sponsoren zijn druk bezig met het opzetten van een nieuw spelersfonds. In Lara zouden deze week de handtekeningen moeten worden gezet. Het zijn dit soort initiatieven die nodig zijn om de club nieuw leven in te blazen, met de synergie tussen de betrokkenen en de onderlinge vriendschap als fundament. Dit alles moet ervoor zorgen dat tradities als het jaarlijkse trainingskamp ook in de verre toekomst blijven bestaan.

Dinsdag, 3 januari: Sparringspartner bekend

Helmond Sport oefent vrijdagmiddag tegen het Turkse Karsiyaka, een middenmoter uit de op een na hoogste divisie in Turkije.

Dinsdag, 3 januari: Eerste training goed voor moraal

De spelers en technische staf van Helmond Sport hebben hun eerste training van het trainingskamp in Turkije erop zitten. Een prettige eerste sessie, omdat veel (lang)geblesseerden weer met de groep mee konden doen. Zo kon Jeffrey Altheer eindelijk weer in actie komen.

De verdediger kon na maanden van afwezigheid weer voluit meetrainen. Ook Erik Quekel, Sebastian Stachnik en Zarko Grabovac maakten onderdeel uit van de gemeenschappelijke training. Bijzonder prettig nieuws voor Helmond Sport, omdat de laatste wedstrijden op offensief gebied zorgen baarden.

Toch was er ook weer een tegenvaller voor trainer Hans de Koning. Marc Nygaard moest geblesseerd afhaken en keerde eerder terug naar het hotel. Het is nog onduidelijk hoe ernstig zijn kwetsuur is.



Dinsdag, 3 januari: Transfermarkt blijft gesloten voor Helmond Sport

Voor Helmond Sport blijft de transfermarkt in de winterstop op slot. De club, nu op de dertiende plaats in de Jupiler League, heeft niet de financiële middelen om spelers aan te trekken.

"Vooralsnog heeft ook nog niemand zich voor onze spelers gemeld", meldt algemeen directeur Arjan Verhoeven.

De vermeende interesse van clubs uit de Eredivisie voor Sebastian Stachnik lijkt zich dan ook niet te concretiseren.

De spelersevaluaties die later deze week tijdens het trainingskamp in Turkije plaatshebben, zullen meer duidelijkheid geven over de toekomstige samenstelling van de selectie.



Maandag, 2 januari: Pitharoulis weg uit Helmond

Georgios Pitharoulis heeft geen contract kunnen afdwingen bij Helmond Sport. De Griekse rechtsback had tot december om zichzelf te laten zien, maar hij heeft inmiddels afscheid genomen van de spelersgroep. “Hij wilde duidelijkheid. Die jongen moet gewoon aan spelen toekomen op zijn leeftijd”, aldus trainer Hans de Koning. De 21-jarige kreeg slechts vijf minuten speeltijd in de eerste seizoenshelft. Hij kwam als invaller in het veld in de uitwedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden (2-2).


Maandag, 2 januari: Helmond Sport aangekomen in Lara


Spelers, staf, sponsors en bestuursleden van Helmond Sport zijn maandagavond aangekomen in het Turkse Lara. Het trainingskamp begint dinsdagmorgen pas echt, als de groep van coach Hans de Koning aan de eerste training begint.

Daniel Guijo-Velasco is achtergebleven in Nederland; zijn vrouw staat op het punt van bevallen.

Het programma voor de komende week is duidelijk. Dinsdag tot en met donderdag zullen de spelers ’s ochtends en ’s middags op het veld staan, terwijl er op vrijdag een oefenduel wordt gespeeld. In eerste instantie zou Konyaspor de tegenstander zijn, maar de Turkse tweededivisionist maakte eerder vandaag duidelijk dat de wedstrijd niet doorgaat.

De Koning maakt zich niet druk. “We vinden wel een andere tegenstander. Het belangrijkste is dat we heel uit de strijd komen.” Verschillende voetbalclubs uit binnen- en buitenland verblijven in de omgeving van Antalya, een logisch gevolg van het zachte weer en de prima faciliteiten. Zo strijkt ook FC Eindhoven neer in de toeristische streek.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hoe gaat dat spreekwoord ook al weer van boter op je hoofd.......
Rudy - 06-01-2012 | 15:32
Hmm Dat is nou toevallig ben van de zomer ook in dat Hotel op vakantie geweest. Dat is erg luxe daar ! En werkelijk één van de mooiste resorts in Lara. Goedkoop is het niet dus dat faillissement zal ook wel meevallen.
Toeval ? - 06-01-2012 | 11:59
Ik snap niet dat ze die centen daar aan uitgeven.Nog 3of 4 wedstrijden verliezen en dan is de club bijna failliet .Had gewoon hier gebleven en die centen in eigen zak gestoken vind het heel vreemd.
ed - 05-01-2012 | 11:19
Hebben ze nog ergens een paar euro in een oude sok gevonden?
jan - 03-01-2012 | 09:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Weblog

Helmond Sport