HCAS op karakter naar gelijkspel

  maandag 15 maart 2010 | 02:41 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 09:26

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
HCAS-speelster Marieke van Bussel in duel met een speelster van Rosmalen. foto Irene Wouters

HCAS-speelster Marieke van Bussel in duel met een speelster van Rosmalen. foto Irene Wouters

ASTEN - Na het enorme verlies vorige week tegen Wageningen moest HCAS zich van zijn beste kant laten zien om zijn positie in de tweede klasse veilig te gaan stellen. HCAS - Rosmalen: 1-1. De vrouwen uit Asten-Someren startten fel en lieten aantrekkelijk hockey zien.
Rosmalen werd er door verrast en kon weinig inbrengen tegen het gedisciplineerde spel van HCAS. De goede opbouw van de aanvallen resulteerden in kansen voor de thuisploeg, maar het geluk was niet aan de zijde van HCAS. Gaandeweg nam de aanvalsdrift wat af en kreeg Rosmalen de gelegenheid om terug te komen. De verdediging van HCAS hield het hoofd koel. Na de rust zette HCAS nog een tandje bij en Rosmalen moest terug. Met lange klappen en counterhockey probeerde de opponent gevaar te stichten, maar HCAS gaf geen krimp. Toch was het Rosmalen dat, met geluk, laat in de tweede helft op voorsprong kwam. HCAS gaf niet op en vijf minuten later eiste Elmke Hendrix, na een mooie aanval over de vleugel, de gelijkmaker op. Nog even werd het spannend voor HCAS, maar Rosmalen kon geen vuist meer maken. Coach Heather Koolen: "We hebben met de juiste instelling gespeeld. Het resultaat geeft vertrouwen."

Vrouwen. Eerste klasse. Helmond - Uden: 3-1. Een beter spelend Helmond had moeite met het spel van Uden. Aukje Brekelmans, Liselotte Wagenaar en Vivienne Raymakers zorgden voor de goals.

Derde klasse. Geldrop - Mierlo: 1-0. In de altijd spannende derby was Mierlo de strijdlustigste. Geldrop scoorde uit een counter.

Civicum - Gemert: 4-3. Lang hielden de teams elkaar in evenwicht, maar in de tweede helft toonde het team uit Cuijk meer daadkracht. Inge van Duinhoven en Vivienne Barten scoorden voor Gemert.

Mannen. 1ste klasse. Helmond - Upward: 6-0. Helmond haalde weer eens ouderwets uit en had de klus eigenlijk al na een kwartier geklaard. Helmond bleef geconcentreerd spelen en bouwde de voorsprong verder uit. Laurens Helmes scoorde drie keer. De andere goals kwamen van Daan Dams, Jeroen Ehrismann en Michiel Bouwman.

Heeze - HCAS: 2-3. HCAS was op dreef en kwam via Tommy van Osch en Wouter Spruijtenburg terecht op voorsprong. Maar de mannen uit Asten-Someren waren niet gelukkig in de afwerking, waardoor Heeze langszij kon komen. Vlak voor het slot maakte Wouter Spruijtenburg de winnende goal.

Weert - Gemert: 2-5. Gemert was te sterk voor Weert dat nauwelijks aan hockeyen toekwam. Al na één minuut kwam Gemert op voorsprong door een goal van Teun Brands. Jos Toonen, Bart van Summeren, Koen Gieling en Dries van den Elzen volgden z'n voorbeeld. Pas daarna mochten de mannen van Weert wat terugdoen, maar veel had het niet om het lijf.

Derde klasse. Deurne - Horst: 1-0. Het team van Horst staat bekend om z'n catenacciospel. Ook Deurne kon er moeilijk mee uit de voeten. Maar met gecontroleerd spel hield Deurne zicht op de overwinning. Chiel van Splunder wist in de laatste minuut de zege voor Deurne veilig te stellen.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Twitter

Specials