Mannen OZ winnen moeizaam van hekkensluiter

  zondag 27 maart 2011 | 16:21 | Laatst bijgewerkt op: maandag 28 maart 2011 | 09:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
OZ-coach Sjoerd Marijne tijdens een training. foto Irene Wouters

OZ-coach Sjoerd Marijne tijdens een training. foto Irene Wouters

DEN HAAG - De mannen van Oranje Zwart hebben zondagmiddag met 2-0 moeizaam gewonnen van hekkensluiter HDM. OZ kwam in de laatste tel van de eerste helft op voorsprong dankzij een strafcorner van Mink van der Weerden. In de blessuretijd maakte Bob de Voogd de tweede OZ-goal.

Coach Sjoerd Marijne mopperde en vloekte zondagmiddag omdat zijn mannen wel wonnen, maar wéér niet. imponeerden. "Dit is de eerste keer dat ik negatief ben geweest tegen de jongens. Ik heb me vreselijk geërgerd aan het spel van mijn ploeg", klaagde de coach na de wedstrijd. "Het is telkens hetzelfde verhaal. De kansen die we niet maken, de afspraken die we niet nakomen, ik irriteer me daar mateloos aan." Vooral het voortdurende overspelen in de cirkel van de tegenstander, 'breien', ontstemde de coach. Cynisch: "Voordat er een keer wordt geslagen, moet de bal wel echt goed liggen."

De 'kansenkwestie' van Oranje Zwart verandert naarmate het seizoen vordert langzaamaan in een 'doelpuntenprobleem'. Alle ploegen in de top zes hebben vaker gescoord dan de Eindhovense nummer twee van de ranglijst. Koploper Bloemendaal maakte in de zestien wedstrijden tot dusver zelfs 22 doelpunten meer (69 om 47).

De haperende strafcorner vormt een extra complicatie voor de Eindhovense formatie. Van de vijf hoekslagen tegen HDM verzilverde Oranje Zwart er gisteren ééntje, dat was de eerste in vier duels na de winterstop. De hoekslag gaat dit seizoen vaak verkeerd omdat de aangever faalt of de stopper mistast. Zondag ging specialist Mink van der Weerden niet vrijuit, meende Marijne. "Strafcorners moeten hoog of laag, maar niet daar tussenin. Dit is gewoon shit. Dat heb ik ook tegen Mink gezegd."

OZ moest het tegen de hekkensluiter stellen zonder de geblesseerde routiniers Marcel Balkestein (jukbeen) en Jeroen Delmée (hamstring). Bovendien was Rob Hammond beperkt inzetbaar (bovenbeen). Volgens Marijne lag daarin niet de verklaring voor het getoonde spel. "Tegen een team als HDM mag dat geen problemen opleveren. Dat zou wel heel erg zijn."

De Eindhovenaren hadden in de eerste tien minuten al drie kansen op de 0-1. Twee strafcorners en een backhandschot van Jelle Galema waren een prooi voor HDM-goalie Joost Mast. OZ bleef de aanval zoeken, HDM counterde af en toe gevaarlijk. Via een strafcorner, de vierde van de wedstrijd, zette Van der Weerden zijn ploeg in de laatste actie voor rust op 0-1. In de tweede helft mislukten vrijwel alle aanvallen van OZ. Totdat Bob de Voogd in de laatste tel alsnog vrij kon uithalen en zijn ploeg op 0-2 bracht. "Dit HDM moet je overlopen met 8, 9, of 10-0", vond Marijne, die ondertussen zocht naar een verklaring voor het getoonde spel. "Ik weet niet wat het is. Gemakszucht misschien? Zo oogde het wel."

Scoreverloop: 35. Van der Weerden 0-1 (sc.), 72. De Voogd (0-2).

Startopstelling Oranje Zwart: Jenniskens; Rademakers, Maartens, Baart, Van der Weerden; Gougnard, Sallès, Alegre; Galema, De Voogd, Judge. Wissels: Van der Schoot, Briels, Van Gennip, Hammond.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Programma

2011
Wedstrijdverslagen via onderstaand menu

11 september

OZ - Schaerweijde

18 september

Rotterdam - OZ

25 september

OZ - Laren

28 september

Den Bosch - OZ

2 oktober

Kampong - OZ

9 oktober

OZ - Amsterdam

16 oktober

SCHC - OZ

23 oktober

OZ - HGC

30 oktober

Pinoké - OZ

6 november

OZ - Bloemendaal

13 november

Hurley - OZ

20 november

Schaerweijde - OZ


2012

4 maart

OZ - Rotterdam

11 maart

Laren - OZ

14 maart

OZ - Den Bosch verplaatst naar 4 april

18 maart

OZ - Kampong

25 maart

HGC - OZ

1 april

OZ - SCHC

4 april

OZ - Den Bosch

15 april

Amsterdam - OZ

22 april

OZ - Pinoké

29 april

Bloemendaal - OZ

6 mei

OZ - Hurley

Twitter