Iedereen in de ban van het 'rode lint'

Auteur: door San van Suchtelen e-mail: s.vsuchtelen@ed.nl |   donderdag 06 oktober 2011 | 02:42 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 06 oktober 2011 | 16:39

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

Aanstaande zondag tussen 9.00 en 17.00 uur schakelt Eindhoven voor de 28ste maal massaal over op de marathon-stand. De organisatie rekent op 180.000 bezoekers, net zoveel als bij de editie van 2010.

Vooral niet-deelnemers en bezoekers voor wie tussen vertrekpunt A en bestemming B een rood parcourslint loopt, dienen op hun hoede te zijn. Ze zijn aangewezen op negentien oversteekplaatsen, die in principe door alle verkeer te gebruiken zijn.

Wie gewend is de bus te nemen, is zondag zeker voor het centrum op alternatieven aangewezen. In de binnenstad rijden de hele zondag geen bussen; binnen de 'cirkel' van het parcours evenmin tot 17.00 uur. "De oversteekpassages zorgen voor te lange vertragingen", verklaart Hermes-woordvoerder Fons Kars het ongemak.

Buiten het parcours blijft de dienstregeling wel intact. De bussen verlaten en naderen het NS-station zondag alleen nog via de Dorgelolaan en Kennedylaan.

Het Eindhovense Catharina-ziekenhuis dat aan de binnenkant van het parcours ligt, is zondag moeilijker te bereiken voor autoverkeer en busreizigers. Voor die laatste groep is het ziekenhuis tussen 9.00 en 17.00 uur helemaal ontoegankelijk. Het ziekenhuis heeft om deze reden het avondbezoekuur verruimd (18.30-20.30 uur). Na vijven is het 'Cathrien' weer normaal bereikbaar. Bezoekers van de spoed- of huisartsenpost die van buiten het parcours komen, zijn aangewezen op de oversteekplaatsen (zie plattegrond).

Voor de Eindhovense taxibedrijven is de mobiele reikwijdte vergelijkbaar met die van de gewone burger. Directeur Rein Abels van taxibedrijf Cibatax raadt mensen wel aan om wat eerder van huis te gaan. Zeker in het eerste uur is de reisduur voor mensen die het parcours moeten oversteken een stuk onvoorspelbaarder. Abels: "De marathondag is voor ons altijd een puzzeldag. Maar tot chaos heeft dat nooit geleid. Als je aan het parcours woont en met de taxi reist, mag je van onze chauffeurs verwachten dat je nooit ver hoeft te lopen." De eventuele omweg die vanwege de marathon moet worden genomen, wordt evenals de extra wachttijd bij de oversteekplaatsen volgens de Cibatax-directeur wel in rekening gebracht.

Om het 18 Septemberplein zondag optimaal bereikbaar te houden, bouwen militairen daar een ijzeren voetgangersbrug.

Voor wat betreft de hulpdiensten verzekert marathondirecteur Edgar de Veer dat er een sluitend draaiboek met calamiteitenroutes klaar ligt dat de kans op vertraging minimaliseert.

Voor het achterlaten van overtollige kleding en ander materiaal, zijn de parkeerzones en vooral het beursgebouw ingericht.

De marathonorganisatie adviseert bezoekers en lopers van buiten de stad zoveel mogelijk met het openbaar vervoer te reizen. De Veer: "Er is voor autobezitters ruim voldoende gratis parkeergelegenheid op en rondom het TU/e-terrein."

Van de parkeergarages in de binnenstad zijn alleen die onder de Heuvelgalerie, bij de Bijenkorf (onder Beursgebouw) en aan de Mathildelaan (slechts bereikbaar vanuit zijde Philips Stadion) geopend. Locaties Admirant, Stadhuisplein, Hooghuis, Witte Dame en Kennedy Business Centre zijn in ieder geval tijdens de marathon dicht. Garagemanager Louters van parkeerbedrijf P1-parking heeft forse kritiek op de marathonorganisatie. "Het is een puinhoop. Er is slecht met ons gecommuniceerd over wat we wel en niet open of gesloten moesten houden en tot hoe laat. Dat ging andere jaren heel anders. Gemeente en de marathonorganisatie spreken elkaar ook tegen op dit punt. Dat kan natuurlijk niet."

Marathon 2011: een kort kompas

Beursgebouw: tussen 7 en 9 oktober verzamelpunt voor marathonliefhebbers en deelnemers, o.m. voor afhalen startnummers, last minute inschrijvingen en in bewaringstelling van kleding. Marathoncamping (7-9 oktober open) op het TU/e-terrein. Kosten: 6 euro per persoon.

Startboog voor hele en halve marathon en de bedrijvenloop: Veldmaarschalk Montgomerylaan, ter hoogte van hotel Holiday Inn. Voor de mini-marathon (3 km) en de City Run (6) ligt de start op de Emmasingel ter hoogte van de Regent. De finish ligt in alle gevallen op de gebruikelijke locatie aan het Stadhuisplein.

Douches zijn aanwezig in het studentensportcentrum van de TU/e.

Kleding kan behalve in het Beursgebouw ook in de parkeergarage onder het Stadhuisplein worden afgegeven.

Voor specifieke informatie met betrekking tot het openbaar vervoer, raadpleeg de website www.9292ov.nl of bel 0900-9292. Voor specifieke bus-informatie, bel met Hermes: 0800-0222277 of op zaterdag tussen 10 en 18 uur de marathonlijn: 040-2382595.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

De parcourswijziging bij de Eindhovense marathon is een gouden greep

Geef uw uitgebreide mening