Stevens nam zelf het voortouw in het proces om weer dichter bij de groep te staan. Vanuit de spelers kwamen klachten over de wijze waarop er getraind werd. Stevens liet de trainingen vaak over aan zijn assistenten Dwight Lodeweges en Jan Wouters. Zelf functioneerde hij daarbij als een soort supervisor. Omdat die werkwijze niet langer aansloeg, bemoeide Stevens zich de afgelopen twee weken -sinds de teleurstellende wedstrijd tegen Vitesse (1-1) - nadrukkelijk met de activiteiten op het trainingsveld. Daarnaast voerde hij tal van gesprekken, zowel individueel als in kleine groepjes. Lodeweges en Wouters speelden in dat proces nauwelijks een rol.
Stevens gelooft nog steeds dat hij zijn speltechnische doelstellingen van dit seizoen kan waarmaken. "Na vier landstitels op rij is het altijd lastig om bepaalde veranderingen door te voeren. Toch vond ik, samen met de spelers en de directie, dat we naar een andere manier van voetballen moesten streven."
Het zijn de bekende 'twintig meter verder vooruit', waar de coach het dit seizoen steeds over heeft. "Die verandering is moeizamer verlopen dan verwacht. In bepaalde fases van een wedstrijd zie ik terug waar we naartoe willen, maar het is nog niet voldoende. We zijn allemaal teleurgesteld over de resultaten in het eerste halfjaar."
Stevens zoekt een belangrijke verklaring in het gebrek aan ervaring binnen zijn selectie. "En dan bedoel ik letterlijk de routine om met nieuwe en moeilijk situaties om te gaan. Elke voetballer moet leren om te gaan met veranderingen en tegenslagen. Ik denk bijvoorbeeld dat de thuisnederlaag tegen Atlético Madrid (0-3 in september) zó'n negatieve ervaring was voor de groep, dat die heel erg lang heeft nagewerkt. Het ontbrak ons daarna aan frisheid, de spelers hadden het moeilijk om met die enorme teleurstelling om te gaan."
Sport 46 en 47:
'FC Twente kan heel goed voetballen' en een interview met Balázs Dzsudzsák: 'De winterstop geeft ons een boost'.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties


















