In Frankrijk hebben ze minder moeite met de lettercombinatie PSV, zoals uit deze foto blijkt. Ze is in 2007 gemaakt in Campagnac. foto Margreet Kruik
In totaal zijn nu zeven mogelijkheden in de prullenbak beland: de andere zijn GVD, LYK, NSB en TBS.
Een woordvoerder van PSV stelt dat deze beslissing de kracht van het merk bevestigd en vindt het begrijpelijk. "De overheid moet natuurlijk rekening moet houden met emoties die in de maatschappij leven. Die emoties komen blijkbaar los als mensen de combinatie PSV zien. Bovendien zou ik niet graag met dergelijk kenteken mijn auto parkeren in Rotterdam of Amsterdam."
Dat de club in een enigszins discutabel rijtje is ondergebracht, is volgens de woordvoerder niet erg.
Het ministerie van Verkeer en Waterstaat maakt een 'risicoprofiel' en ging voor de invoering van het nieuwe kenteken alle mogelijkheden al een keer na. "Nadat wij een mail kregen van iemand die KKK aanstootgevend vond, zijn wij de lijst nog een keer afgegaan. Het is natuurlijk erg ongelukkig dat PSV in dit rijtje staat, maar de kans op geweld is te groot", stelt een woordvoerder.
Veel mogelijkheden vallen al af omdat geen klinkers worden gebruikt: LUL bijvoorbeeld, maar NAC ook. De letters Q en C lijken teveel op een nul en worden niet gebruikt, wat weer jammer is voor RKC en RBC.
Waar maakt u (vooralsnog) nog wel kans op? De Limburgse eerstedivisieclubs MVV en VVV kunnen hun naam wel terugvinden op kentekenplaten. Het ministerie van Verkeer is van mening dat dit wel kan, omdat het om minder grote clubs gaat en de kans op vernieling klein is.
Politieke partijen worden ook toegestaan, dus de PVV, SGP en VVD behoren tot de mogelijkheden. Bedrijven ook: KLM, KPN, SBS, TNT en veel anderen.
Het is niet mogelijk zelf een kenteken uit te kiezen; de RDW doet per auto en op volgorde een toekenning. Een kenteken weigeren kan niet. PSV-auto's rijden niet rond: zo ver was de telling nog niet. Het nieuwe kenteken, met eerst twee cijfers, dan drie letters en daarna één cijfer, is mei vorig jaar ingevoerd. Het levert een groter risico op ongewenste combinaties op. Tot nu toe zijn ruim 370.500 nieuwe platen uitgegeven.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties



















