Stade Rennes jaagt op Mika Väyrynen

door Frans van den Nieuwenhof. maandag 28 juli 2008 | 02:43 | Laatst bijgewerkt op: maandag 28 juli 2008 | 10:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Mika Väyrynen.

Mika Väyrynen.

EINDHOVEN - Mika Väyrynen staat op het punt om naar Stade Rennes te vertrekken. De middenvelder van PSV kan een drie- of vierjarig contract tekenen bij de Franse club. PSV bedingt ongeveer 800.000 euro voor Väyrynen, wiens contract nog één jaar doorloopt.


Väyrynen (27) kwam drie jaar geleden over van SC Heerenveen, maar veroverde bij PSV nooit een basisplaats. De club wil zijn contract niet verlengen, dus is verkoop van de Fin nu de enige optie. Na dit seizoen is hij transfervrij. Overigens moet Stade Rennes eerst nog een andere speler verkopen, alvorens de weg vrijkomt voor Väyrynen.

Voor meerdere spelers geldt dat PSV er een financieel belang bij heeft om te nu te verkopen. De voornaamste kandidaat is Jason Culina, die hoopt op een club in Engeland. Trainer Huub Stevens heeft echter al te kennen gegeven dat hij de Australische speler niet kwijt wil. "Misschien moeten we dus opnieuw om de tafel met Jason en proberen zijn contract te verlengen", zegt manager Adrie van Kraaij.

Ook de contracten van Bas Roorda, Tommie van der Leegte en Eric Addo lopen na dit seizoen af. Over hun eventuele toekomst in Eindhoven heeft de club nog geen beslissing genomen.

Verder heeft PSV tevergeefs geprobeerd Mevlut Erding te interesseren voor een transfer. De 21-jarige aanvaller van Sochaux kreeg geen toestemming om met PSV over een transfer te onderhandelen. "De voorzitter van Sochaux heeft dat meteen afgekapt" , aldus Van Kraaij. PSV raakte geïnteresseerd in Erding, toen het diens clubgenoot Jérémie Bréchet aan het scouten was. Overigens moest Erding naar verwachting vele miljoenen opbrengen, omdat hij onlangs zijn contract verlengde tot 2012.

Wegens onderhoud aan de website is het tot dinsdagochtend 16 maart niet mogelijk een reactie toe te voegen.