HSCN en de ruim 600.000 Marsjes

Auteur: door Rob de Bruyn |   donderdag 18 juni 2009 | 02:45 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 18 juni 2009 | 09:18

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een deel van de 'klusgroep' van HSCN: vlnr Kees van den Nieuwenhof, Rinus Sanders, Geer van den Nieuwenhof en Tiny van de Lockant. foto René Manders

Een deel van de 'klusgroep' van HSCN: vlnr Kees van den Nieuwenhof, Rinus Sanders, Geer van den Nieuwenhof en Tiny van de Lockant. foto René Manders

NUENEN - 'Och, dat doen we effe.' Dat was wat Tiny van de Lockant en Rinus Sanders dachten toen ze in 1990 met een snoepinpakactie 60.000 gulden bij elkaar zouden kunnen krijgen. Het bedrag zou een mooie eerste stap zijn op weg naar een nieuwe accommodatie voor hun club, de Honk- en Softbalclub Nuenen (HSCN).


Ai! Het bleek íets meer werk dan de twee hadden voorzien. "Het ging om ruim 600.000 Marsjes", vertelt Sanders. "Leg die hier maar eens op tafel..." Met nog een paar man togen Van de Lockant en Sanders wekenlang naar Best. En dan maar inpakken, van negen uur in de ochtend tot negen à tien uur in de avond. Maar ze maakten de opdracht wel af, en HSCN had een tijdje later een nieuw onderkomen. De vereniging bestaat inmiddels veertig jaar en viert dat komend weekeinde met tal van activiteiten.

"Die inpakactie is symptomatisch voor onze club", stelt Van de Lockant. "We hebben altijd veel 'krachtige' mensen binnen de vereniging gehad." Onder wie hijzelf dus. Tijdens het honk- en softbalseizoen is de nu 63-jarige Nuenenaar (oud-speler, -coach en -bestuurslid) elke dinsdagmiddag op het sportpark van HSCN aan de Lissevoort. Met nog een paar oudgedienden doet hij allerlei klusjes. Vorig jaar kregen het kantine- meubilair een nieuwe lik verf. Dit jaar komen de dug outs aan de beurt.

HSCN doet sowieso bijna alles zelf. De in- en verkoop van knuppels, handschoenen en andere materialen bijvoorbeeld. De club heeft er op De Lissevoort een eigen winkeltje voor. Nog zoiets: achter de kantine ligt een flink opslaghok. Daarin staat onder meer een professionele grasmaaimachine. Sanders: "We zijn een van de weinige clubs waarvan de accommodatie is geprivatiseerd." Van de Lockant: "Eén keer per jaar moet het gravel worden opgeknapt. Da's een behoorlijke klus, maar iedereen draagt zijn steentje bij, ook de jeugdleden."

Het zit in de clubcultuur, denkt Van de Lockant. "Piet Wouters heeft daarvoor veel betekend. Hij is een van de grondleggers van de vereniging. Toen we in 1969 begonnen met vijftien leden, stuurde Piet al meteen spelers naar een coaching-cursus." Een paar jaar later plukte een ander clubicoon, Ad Scheepers, volgens Van de Lockant letterlijk kinderen van de straat om ze bij HSCN te krijgen.

Een en ander heeft ertoe geleid dat HSCN nog altijd veel leden heeft, zeker voor een honkbalclub uit een dorp. Ongeveer tweehonderd zijn het er nu. "We hebben ook eigenlijk altijd goede bestuurders gehad, en voldoende vrijwilligers", zegt Van de Lockant.

De club heeft een goede reputatie als het gaat om het organiseren van activiteiten. In 1984 mocht HSCN gastheer zijn van de Europa Cup softbal. Nog elk jaar vindt een hele serie toernooien met internationale deelname plaats op De Lissevoort, voor junioren maar ook voor senioren. Voor die laatsten zijn er het Theo Hendrix-toernooi en het MEET-toernooi. Sanders: " Dat staat voor Missing Ear European Tournament. De hoofdprijs is een beker met één oor. Dat hebben we in het begin vaak moeten uitleggen, ja."

Ondanks het enthousiasme en de werklust bij HSCN, heeft de club niet veel grote spelers voortgebracht. "Er zijn er denk ik maar één of twee die de hoofdklasse hebben gehaald", zegt Van de Lockant. "We zijn geen PSV; het gaat hier echt om breedtesport."

Jubileumprogramma HSCN.

Vrijdag 19 juni, 19.00 uur: homerunderby ('Wie mept de bal het verste weg?'). Zaterdag 20 juni, 10.00 uur: mix-toernooi; 18.00 uur: barbecue; 20.00 uur: jubileumfeest met onder anderen Vilt, Lise en dj Harm. Zondag 21 juni, 10.00 uur: open softbaltoernooi en aansluitend een barbecue.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.