Sjarapova naar finale in Melbourne

  donderdag 26 januari 2012 | 08:40 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 januari 2012 | 10:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Maria Sjarapova. EPA

Maria Sjarapova. EPA

MELBOURNE (ANP) - Maria Sjarapova heeft zich donderdag geplaatst voor de finale van de Australian Open. De als vierde ingeschaalde Russische won donderdag in Melbourne in de halve eindstrijd van Petra Kvitova, 6-2 3-6 6-4. Sjarapova verloor vorig jaar op Wimbledon de finale van de Tsjechische.

Sjarapova speelde niet de hele partij op haar best. ,,Ik heb moeilijke fases gehad'', zei ze naderhand. ,,Gelukkig heb ik geen moment de moed laten zakken. Mijn strategie was vechten voor elk punt. Het is me uiteindelijk gelukt de belangrijkste te winnen.''

Tegenstander van Sjarapova in de finale is Victoria Azarenka, die eerder op de dag de Belgische Kim Clijsters uitschakelde. Het wordt in de eindstrijd het zevende onderlinge duel tussen Sjarapova en Azarenko, met 3-3 is de stand voorlopig in evenwicht. Vorig jaar stonden ze twee keer tegenover elkaar: in Miami (hardcourt) was Azarenka de beste, op het gravel in Rome won Sharapova.

Sharapova kan zaterdag haar vierde grandslamtoernooi winnen.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.