Nadal via Federer naar finale Australian Open

  donderdag 26 januari 2012 | 13:36 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 januari 2012 | 15:09

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
EPA

EPA

MELBOURNE (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft donderdag als eerste de finale van de Australian Open bereikt. De nummer 2 van de wereld rekende in de halve finale af met zijn Zwitserse rivaal Roger Federer: 6-7 (5) 6-2 7-6 (5) 6-4. Nadal treft zondag in de eindstrijd de winnaar van de partij tussen titelverdediger Novak Djokovic en Andy Murray. Die halve finale wordt vrijdag gespeeld.

Nadal (25) won de Australian Open in 2009, Federer (30) was al vier keer de beste op het grandslamtoernooi in Melbourne. De Spanjaard kan zondag zijn 11e grandslamtitel veroveren, Federer blijft voorlopig staan op het recordaantal van 16. Van de tien onderlinge ontmoetingen op de grandslams heeft Nadal er nu acht gewonnen, waaronder de finale in Melbourne van 2009.

,,Het is een droom om weer in de finale te staan'', zei Nadal. ,,Het was een eer om weer tegen Roger te spelen, we maakten er een fantastische partij van.''

De Zwitser voerde in de eerste set de boventoon, maar raakte het initiatief daarna kwijt aan Nadal. Federer had in de vierde set, bij een 4-3-voorsprong, de kans Nadal te breken. De nummer 3 van de wereld liet die echter liggen en leverde in de volgende game zelf zijn service in. Nadal besliste de partij daarna met zijn tweede matchpoint. De partij duurde 3 uur en 42 minuten.

De 'eeuwige' rivalen maakten er een boeiende partij van in de Rod Laver Arena, met fraaie rally's en breekkansen over en weer. Nadal benutte er 6 van de 16, Federer 3 van de 10. De Zwitser, die twee breakpoints liet liggen in de laatste game, maakte voor zijn doen behoorlijk wat onnodige fouten: 63 tegenover 34 van Nadal.

De tennisser van Mallorca bereikte voor het vierde grandslamtoernooi op rij de finale. Hij won Roland Garros en moest daarna op Wimbledon en de US Open in de finale buigen voor Djokovic, de aanvoerder van de wereldranglijst. Mogelijk krijgt Nadal zondag een nieuwe kans tegen de Serviër.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.