Brabander weet niets van Culturele Hoofdstad

  vrijdag 03 februari 2012 | 11:53 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 03 februari 2012 | 12:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

DEN BOSCH – Van de Brabanders weet 72 procent niet dat de provincie meedoet aan de strijd om de titel Culturele Hoofdstad van Europa in 2018. In het besef dat de titel van de provincie en gemeenten een bijdrage van 100 miljoen euro vergt, vindt bijna twee derde de kandidatuur geen goed idee.

Een enquête in opdracht van de PVV in Provinciale Staten van Noord-Brabant wijst dat uit. Er werden ruim 750 Brabanders ondervraagd.

Somberder

De resultaten geven een somberder beeld over de bekendheid en het draagvlak voor de kandidatuur van Brabant dan een nulmeting die de projectorganisatie eerder liet uitvoeren. Uit die enquête bleek vorig jaar dat 53 procent wist dat Brabant kandidaat voor de titel is. Destijds vond 47 procent de kandidatuur van Brabant een goed idee, maar er werd niet bij gezegd wat de kosten zijn.

De PVV in Provinciale Staten is fel tegenstander van deelname van Brabant aan de titelstrijd. De partij wil een referendum onder de Brabanders over het plan.

In 2018 is Nederland samen met Malta aan de beurt om de culturele hoofdstad van Europa te leveren.

Officieel is Eindhoven namens vijf Brabantse steden kandidaat voor de titel, omdat er maar één stad kan deelnemen. De andere Nederlandse kandidaten zijn Utrecht, Den Haag, Almere, Maastricht en regio Friesland.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Een journalist van het ED kan beter navraag doen bij de provincie wat de kandidaatstelling voor Culturele Hoofdstad op dit moment al aan kosten heeft betekend, dan huilen met de wolven in het bos? De PVV is gewoon veel te laat met hun reactie en veroorzaakt zoals altijd onnodig onrust en deining. Dat mogelijk de provincie en de programmacommissie hun werk niet goed hebben gedaan, dat locale media als het ED te weinig aandacht aan dit werk hebben geschonken. Tja dat is allemaal zo'n beetje een open deur in trappen.
Het gaat zoals het zovaak gaat met Cultuur in Brabant, veel verder dan tonneproat, carnaval of kermis moet je niet willen gaan. Misschien hebben ze op de redactie van het ED nog wat oude kranten hebben, kunnen we Brabant (Was het niet de intelligentste regio van de wereld) er direct mee dichtplakken.
Smaakpolitie - 04-02-2012 | 17:11
100 miljoen euro? Dat is zo'n 40 euro per inwoner, voor mijn gezin dus 200 euro. En aangezien dat geld dan waarschijnlijk foetsie is en nooit meer terug komt vind ik het een belachelijke uitgave. Laat de provincie maar sponsors zoeken op vrijwillige basis, weten we meteen hoeveel animo er echt is. O ja, de te verwachten inkomsten zullen uiteraard super rooskleurig worden afgeschilderd.
ben - 03-02-2012 | 14:58
tja, beide enquetes zullen wel behoorlijk suggestief zijn opgesteld.
De waarheid zal dus wel ergens in het midden liggen.

Hans - 03-02-2012 | 14:41

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Museum Kempenland moet een eigen vaste plek in de stad krijgen.

Laat hier uw uitgebreide mening achter over museum Kempenland.

Twitter

Filmzoeker