Onmogelijk natuurlijk. Maar met een beetje fantasie laat Feria Latinoamérica zich wel vergelijken met zo'n snoepreis. Al doet de sporthal waar het evenement zondag voor de zevende keer afspeelt, weinig tropisch aan.
Toch staat de hal weer acht uur lang in het teken van de vrolijke, multiculterele ontmoeting. Waar bezoekers kunnen kennismaken met - kleine beetjes van - het culturele reilen en zeilen in Latijnsamerika en de Caraïben. Bijvoorbeeld door een kijkje te nemen bij de verschillende kraampjes en getuige te zijn van een klederdrachtshow. Maar vooral door talrijke optredens door een dj, muzikanten en vele dansers. Vaak ook gekleed in kenmerkende, bontgekleurde kostuums. Neem alleen al de Mexiaanse folkloristische dansgroep Xochiquetzal.
De groep verzorgt één van de vele korte optredens op het programma. Maar naarmate de middag vordert, is er meer tijd ingeruimd om het publiek ook lekker te laten swingen. Zo krijgt Cantamigo Salsa & Jazz Latino een uur de tijd om haar dansmuziek te maken. Niet voor niets, want de band heeft eind mei de Brabantse Salsa Merrit Award voor bands gewonnen. Deze jaarlijkse prijs ging naar: 'Een uitstekende groep die het beste uit de werelden van salsa- en jazzmuziek combineert... De manier waarop de groep geniet van het spelen, straalt een waanzinnige sfeer uit en creërt een speciale interactie met het publiek'.
-
Feria Latinoamérica, zie programma. Entree € 6 (volw); € 3 (3 t/m 12-jarigen); tot 3 jr. gratis.
- www.cloeindhoven.nl
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

























