Kleine (design-)stoelen in Strijp X

  woensdag 10 maart 2010 | 13:29 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 10 maart 2010 | 13:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

EINDHOVEN - Op houten blokken in de expositieruimte van het Strijp X gebouw staat een afwisselende verzameling aan kinderstoeltjes. Meer dan 40 design kinderstoelen worden er geëxposeerd, waarbij designklassiekers van Rietveld en Thonet naast hedendaagse ontwerpen staan.



Het valt op hoe verschillend de stoelen van elkaar zijn. Elke periode heeft een kenmerkende stijl qua vorm, maat en kleur.

Organisator Thijs Bakker: "Het idee komt voort uit een fascinatie voor kinderstoeltjes. Het speelse karakter spreekt mij enorm aan. Toen ik een keer een flyer van een expositie voor deze stoeltjes zag, had ik meteen het idee om dit ook in Eindhoven te organiseren."

Het uitgangspunt voor de expositie is de collectie van Henk Krabbendam. Krabbendam verzamelt al jaren kinderstoelen. Uit deze collectie heeft Bakker een selectie gemaakt voor zijn tentoonstelling.

De keuze voor Strijp X was volgens Bakker logisch: "De plek voor de expositie klopt gewoon. Je ziet in Strijp de combinatie van oud en nieuw. Dit komt ook duidelijk terug in de tentoonstelling."

Naast de expositie is er ook de mogelijkheid om een workshop te volgen waarin je leert een kinderstoel te ontwerpen. " Ik laat mensen eerst zelf tekenen, vervolgens gaan we samen het ontwerp op schaal uitwerken. Thuis kunnen mensen zelf aan de slag met hun gemaakte ontwerp", zegt Bakker.


Small Chairs, elke za-zo in maart, 13-17 uur, Strijp-X, Klokgebouw 54, Eindhoven. Tot 1 april.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Museum Kempenland moet een eigen vaste plek in de stad krijgen.

Laat hier uw uitgebreide mening achter over museum Kempenland.

Twitter

Filmzoeker

Specials