Afrikaanse vrouwen brengen 'hoop' in Carré

  woensdag 10 maart 2010 | 14:37

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
AMSTERDAM (ANP) - Twaalf jonge Afrikaanse meiden verruilen hun eigen land vier maanden lang voor de podia van de Nederlandse theaters. In Koninklijk Theater Carré in Amsterdam gaat donderdagavond de nieuwe theatershow Daughters of Africa in première, waarin de vrouwen al zingend en dansend 'de hoop van een continent' uitdragen.

De meiden komen uit negen landen, van Mozambique tot Kameroen. De meeste zijn nog nooit buiten hun eigen land geweest. Sommige komen rechtstreeks uit de 'rimboe', aldus producent Peter Ultee woensdag. ,,Het meisje uit Malawi hebben we uit een plaggenhutdorp geplukt. Haar ouders zijn beschuldigd van hekserij.'' Maar er zitten ook vrouwen bij met een universitaire opleiding of die in eigen land al werkzaam zijn als artiest. Een Keniaanse van de Masaï-stam staat regelmatig in de roddelbladen en is de eerste in haar familie die niet besneden is.

Ultee heeft vorig jaar samen met theatervrouw Leoni Jansen in negen Afrikaanse landen auditierondes georganiseerd en de grootste zangtalenten uitgekozen. Met de pan-Afrikaanse show wil hij laten zien dat het continent niet alleen maar voor oorlog, armoede en corruptie staat. ,,Ik wil de kracht van die mensen laten zien.''

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Museum Kempenland moet een eigen vaste plek in de stad krijgen.

Laat hier uw uitgebreide mening achter over museum Kempenland.

Twitter

Filmzoeker

Specials