Nederland met 'maffe ideeën' op Expo

  zaterdag 01 mei 2010 | 15:24 | Laatst bijgewerkt op: zondag 02 mei 2010 | 21:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
'Toenmalig premier Jan Peter Balkenende opende begin mei het Nederlandse paviljoen op de EXPO 2010 in Shanghai. De man in het kleurrijke maatpak is hovense architect John Körmeling. Rechts staat constructeur Rijk Blok van de TU/e.

'Toenmalig premier Jan Peter Balkenende opende begin mei het Nederlandse paviljoen op de EXPO 2010 in Shanghai. De man in het kleurrijke maatpak is hovense architect John Körmeling. Rechts staat constructeur Rijk Blok van de TU/e.

Premier Balkenende bij de opening van het Nederlandse paviljoen in Shanghai. ANP

Premier Balkenende bij de opening van het Nederlandse paviljoen in Shanghai. ANP

1/2
start playing the slideshow

SHANGHAI (ANP) - Zaterdagmiddag opende premier Jan Peter Balkenende in Shanghai het Nederlandse paviljoen Happy Street.

Tweehonderd kunstschapen, een auto op zonne-energie, een haar en een verfklodder van Vincent van Gogh uit Nuenen en een waterzuiveringsinstallatie. Nederland presenteert zich op de Shanghai Expo 2010 als creatief land met 'maffe' en 'innovatieve' ideeën.

Happy Street is een van de opvallendste paviljoens op de wereldtentoonstelling in Shanghai. Het ontwerp van de Eindhovense architect John Körmeling en constructeur Rijk Blok van de TU/e is een rode, achtvormige straat die zich omhoog slingert op palen. In de huisjes is een grote Eindhovense inbreng ondergebracht.

Petit & Fritsen uit Aarle-Rixtel staat er met een carillon, 4vwo-leerlingen van het Lorentz Casimir Lyceum uit Eindhoven laten hun 'regenpijpenergiecentrale' zien, ASML heeft in een huisje een chipmachine geplaatst, textielfabriek Vlisco uit Helmond toont speciaal ontworpen kleding van het batikdesin, bouwbedrijf Hurks uit Eindhoven exposeert innoverende bouwmaterialen waaronder een opklapbaar balkon en de ontwerpers Maarten Baas, Hella Jongerius en Henk Visch leveren ook een bijdrage.

Aan de straat hangen meer dan twintig witte huisjes die een overzicht geven van de Nederlandse architectuur in de afgelopen eeuwen: de Cineacbioscoop, de Van Nelle-fabriek, woningen van Gerrit Rietveld, een Zaans huisje en een grachtenpand. De straat eindigt bovenin bij een gele kroon die dienstdoet als VIP-ruimte en waarvan het speelse interieur is ontworpen door Karin An Rijlaarsdam. In de verschillende huisjes zijn kleine tentoonstellingen te zien van Nederlandse innovatieve uitvindingen en design.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Het is te triest voor woorden dat de EXPO in een totalitaire staat gehouden wordt, na de Olympische Spelen en het al jaren investeren van westerse bedrijven in China is dit weer een voorbeeld dat geld belangrijker is dan vrijheid.
Ook teleurstellend dat zelfs een kunstenaar als John Körmeling geen standpunt heeft ingenomen en geheel zonder gene de chinese totalitaire staat steunt.
Let wel, China is nog steeds koploper als het gaat om de schending van mensenrechten en de schendingen zijn de laatste jaren alsmaar toegenomen.
Bart van de Donk - 05-05-2010 | 10:19
@henk. lekker kortzichtig. Wat weet jij nou over de kennis van onze ministers ? Ik ken er een persoonlijk en het laatste wat je van hem kan zeggen is dat ie geen verstand van zaken heeft.
Probleem is vaak de uitstraling. Balkenende is geen krachtig leider dat weet iedereen. Hopelijk na de verkiezingen snel een ander. Voor mij een reden om geen CDA te stemmen.
Maar dit artikel ging over de presentatie van Nederland in het buitenland en zoiets is gewoon leuk en positief. Zo'n expo kan voor Nederland veel banen opleveren en dus indirect ook voor jou gunstig zijn, maar zo had je het waarschijnlijk nooit bekeken ????? steun de mensen die hier hun stinkende best doen, dat verdienen ze.
kortzichtig - 02-05-2010 | 17:30
ik snap een reactie van henk wel.ik denk er vaak zelf ook zo over..hoezo kan een leraar economie niet ineens biologie gaan geven? juist omdat er toch inderdaad wat meer voorkennis aan vast moet zitten..ik vind zowiezo dat vanuit de beroepsbevolking mensen gekozen zouden moeten worden voor een functie als minister..mensen met verstand van zaken. en dan al jaren lang!

maar desalniettemin wel weer leuk dat we internationaal met design op de kaart proberen te komen staan..vind het altijd wel nteressant hoe zo'n klein landje zich toch weer elke keer profileerd!
hennez - 02-05-2010 | 13:56
Henk, dat je gefrustreerd bent over de premier en de regering dat snap ik.

Maar daar gaat het hiet helemaal niet over. Dus zoek een passend artikel om je gal te spuien en laat sommige van ons gewoon genieten van datgene wat Nederland op de expo voor elkaar heeft gekregen,.
Bianca - 02-05-2010 | 12:37
Wat wil je met een maffe premier,en een heel maffe regering.
Heel de overheid is de weg kwijt,hebben allemaal geen verstand van zaken,wij moeten zo snel mogelijk vak ministers krijgen,die op hun gebied verstand van zaken hebben.
En niet zo als nu eerst economie en dan in eens justitie of landbouw of verkeer.
Henk - 01-05-2010 | 23:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Museum Kempenland moet een eigen vaste plek in de stad krijgen.

Laat hier uw uitgebreide mening achter over museum Kempenland.

Twitter

Filmzoeker