John Körmeling wint Golden Eye

  zaterdag 23 oktober 2010 | 23:22 | Laatst bijgewerkt op: maandag 25 oktober 2010 | 15:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een bord met daarop een tekening van Happy Street, het door de Eindhovense architect/kunstenaar John Körmeling ontworpen Nederlandse paviljoen voor de Wereldtentoonstelling in Shanghai.

Een bord met daarop een tekening van Happy Street, het door de Eindhovense architect/kunstenaar John Körmeling ontworpen Nederlandse paviljoen voor de Wereldtentoonstelling in Shanghai.

'Toenmalig premier Jan Peter Balkenende opende begin mei het Nederlandse paviljoen op de EXPO 2010 in Shanghai. De man in het kleurrijke maatpak is hovense architect John Körmeling. Rechts staat constructeur Rijk Blok van de TU/e.

'Toenmalig premier Jan Peter Balkenende opende begin mei het Nederlandse paviljoen op de EXPO 2010 in Shanghai. De man in het kleurrijke maatpak is hovense architect John Körmeling. Rechts staat constructeur Rijk Blok van de TU/e.

Kroonprins Willem-Alexander en prinses Maxima lopen door het Nederlands Paviljoen van de wereldtentoonstelling in Shanghai.  foto ANP

Kroonprins Willem-Alexander en prinses Maxima lopen door het Nederlands Paviljoen van de wereldtentoonstelling in Shanghai. foto ANP

Bezoekers fotograferen ontwerpen van Iris van Herpen tijdens de tentoonstelling van de Dutch Design Awards op het Stadhuisplein. foto Robert Vos/ANP

Bezoekers fotograferen ontwerpen van Iris van Herpen tijdens de tentoonstelling van de Dutch Design Awards op het Stadhuisplein. foto Robert Vos/ANP

1/4
start playing the slideshow

De Eindhovense kunstenaar en architect John Körmeling heeft de Golden Eye 2010 gewonnen. Zijn Nederlands paviljoen 'Happy Street' voor de wereldexpo in China is uitgeroepen tot het beste design van dit jaar. John Körmeling verbleef in China en moest daarom verstek laten gaan bij de uitreiking van de Dutch Design Awards in het Muziekgebouw in Eindhoven.

Collega Maarten Baas nam de prijs, een zwarte beker, in ontvangst. Körmeling sprak de zaal wel toe middels een filmpje. Hij zei zeer vereerd te zijn met de prijs. 'Happy Street', het opmerkelijke bouwwerk van Körmeling in Shanghai, werd door de internationale jury uitgeroepen tot het beste dat het Nederlandse design in 2010 heeft voortgebracht. ''Het is conceptueel sterk en representeert Nederlands design', aldus het juryrapport.

Niet alleen grafisch, maar ook architectureel van ongekend niveau, zo schetst de jury verder de kwaliteiten van de 'achtbaan' van Körmeling waaraan hij een keur aan Nederlandse gebouwen heeft bevestigd. 'Hij bewijst dat de Nederlanders wel degelijk gevoel voor humor hebben.'


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.