AMSTERDAM - Tot ziens Gerard Joling, hallo Jeroen van der Boom. De deelname van de Toppers aan het Eurovisiesongfestival leek even op losse schroeven te staan toen Joling besloot niet meer mee te doen. Maar met vervanger Van der Boom naast René Froger en Gordon is er - althans voorlopig - geen vuiltje meer aan de lucht.
,,We hebben tot diep in de nacht zitten vergaderen maandagavond en we kunnen ons prima vinden in de keuze van het management van de Toppers'', zei een woordvoerder van de NOS dinsdag. De NOS is verantwoordelijk voor de Nederlandse afvaardiging aan het liedjesfestijn dat volgend jaar mei in Moskou wordt gehouden. Ze werken daarvoor dit jaar samen met de TROS.
Van der Boom, bekend van de hits Jij Bent Zo en Eén Wereld, heeft naar eigen zeggen lang getwijfeld of hij de plaats van zijn vriend Joling moest innemen. Maar omdat Joling zelf zei dat hij het moest doen, besloot hij toch ja te zeggen. ,,Gerard zei tegen me dat hij al had gehoopt dat ik het zou gaan doen. Het Eurovisiesongfestival is toch een evenement waar je trots op kunt zijn dat je er mag staan.'' Van der Boom is benaderd door Gordon en Froger, hij gaat ook meedoen aan de jubileumconcerten van de Toppers in de Amsterdam Arena in juni van volgend jaar.
Met de keuze voor de Toppers wilde de NOS het songfestival in Nederland weer op de kaart zetten. Dat is zeker gelukt, het nieuws was nog niet bekend, of het gedonder - dat door met name 'diva's' Gordon en Joling in de media werd uitgevochten - begon.
De soap Op Weg Naar Moskou van de TROS bleek op nogal wat weerstand bij SBS te stuiten, de werkgever van Joling. SBS vond het niet zo'n goed idee als hun paradepaardje wekenlang bij een andere omroep te zien zou zijn. De rel om de soap, al snel bekend als de 'soap rondom de soap', liep volledig uit de hand. Gordon en Joling maakten elkaar in de pers uit voor rotte vis en erger.
Het drama leek vrijdag opgelost, SBS stelde zich coulant op tegen de TROS en iedereen zat klaar om het goede nieuws de wereld in de sturen: de soap kon doorgaan. Maar op dat moment besloot Joling dat hij er naar eigen zeggen helemaal klaar mee was. Hij stuurde een sms naar Froger dat hij definitief van deelname afzag. Snel werden de vingers weer van de verzendknoppen in de e-mail afgehaald en een nieuw drama was geboren.
In het weekeinde werd duidelijk dat Joling echt niet meer over te halen was om terug te keren naar zijn mede-Toppers en moest een vervanger worden gevonden. Die was er gelukkig snel: Jeroen van der Boom, vriend en perfecte imitator van Joling.
Omdat Van der Boom geen contract heeft bij een andere omroep, kan de soap bij de TROS ook doorgaan vanaf half februari. Op 1 februari wordt tijdens het Nationale Songfestival bekend met welk nummer de 'Toppers nieuwe stijl' naar Moskou gaan.
























