Amateurvoetbalcompetities voorlopig vier weken stopgezet: UNA nog even in de wachtkamer
Het betoog van premier Rutte op de persconferentie dinsdagavond was streng, luid en duidelijk. Een voorlopige stop van vier weken op alle amateurvoetbalcompetities waarbij de jeugd onder achttien jaar mag blijven trainen en onderlinge wedstrijden met teams van de eigen club spelen.
Delen per e-mail
De maatregelen van 29 september jl. met gesloten kantines en wedstrijden zonder publiek bleken onvoldoende. Het was de bedoeling om dit drie weken aan te kijken. Zover kwam het echter niet. Een week eerder dan voorzien werden de maatregelen flink aangescherpt met een voorlopige voetbalstop van vier weken als gevolg. Het werd rondom de regionale voetbalvelden steeds duidelijker dat er iets aan zat te komen.
Bij UNA in Veldhoven verkeert men nog in het ongewisse of het tot de uitzonderingen behoort en toch nog even mag voetballen. De Zeelsternaren plaatsten zich afgelopen woensdag voor de eerste ronde van de KNVB beker en die bekerstrijd valt onder de reglementen van het betaalde voetbal. Die bedrijfstak gaat de komende tijd zonder publiek gewoon door. UNA ontvangt op 28 oktober thuis het Zuid-Limburgse Groene Ster, een divisiegenoot van de ploeg van coach Harrie Gommans.
Onduidelijkheid
Bij UNA-voorzitter Peter Smetsers heerst tot op heden vooral onduidelijkheid: ,,Of we op 28 oktober toch mogen spelen is nog onzeker”, aldus de preses. ,,De KNVB komt nog met een standpunt hierover. FOX Sports heeft zich in ieder geval al gemeld om eventueel een samenvatting van de wedstrijd te kunnen uitzenden.”
De derdedivisionist kan zich wel vinden in de gedeeltelijke lockdown. Smetsers: ,,Het liep een beetje uit de hand al vielen de aantallen van besmettingen opgelopen op de voetbalvelden wel mee. Ik ben benieuwd hoe het straks allemaal ingehaald gaat worden.”
Niet trainen
De spelersgroep van de geel-zwarten trainde dinsdagavond niet. ,,Ondanks dat de maatregelen woensdagavond om 22.00 uur pas ingaan hebben we besloten om nu niet te trainen”, vertelt middenvelder Brian Boogers. ,,Het is een belangrijk duel voor de club. Hoewel de wedstrijd pas over twee weken is, heb ik begrepen dat bij onze tegenstander Groene Ster enkele besmettingen zijn.”
Bij UNA staat secretaris Tiny van Boekel in nauw overleg met de voetbalbond. ,,Het kan zomaar zijn dat het hele bekerprogramma schuift naar een later tijdstip. Mocht de bekerstrijd toch plaatsvinden dan moeten we de mogelijkheid hebben om te blijven trainen en desnoods nog een oefenduel te kunnen spelen.”
Van Boekel vervolgt: ,,Woensdag staat er een video-overleg gepland tussen de 54 clubs uit de tweede – en derde divisie. Oorspronkelijk was het agendapunt wel of niet verder spelen zonder publiek en een gesloten kantine. Die onderwerpen zijn nu van de baan, maar wellicht wordt de eerste bekerronde nu naar voren geschoven.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TRAINERSCARROUSEL Sander Janssen nieuwe trainer Handel
Sander Janssen is de nieuwe trainer van derdeklasser vv Handel, hij komt over van Boskant waar hij de laatste twee seizoenen hoofdtrainer was. -
TRAINERSCARROUSEL Geldrop kiest voor trainersduo Pierre van den Eeden en William van Moorsel
GELDROP - Eersteklasser Geldrop heeft met Pierre van den Eeden en William van Moorsel overeenstemming bereikt voor het komend seizoen. -
Gaat amateurvoetbal het seizoen nog afmaken? KNVB houdt twee opties over, maar moet afwachten
Door de nieuwe coronamaatregelen blijft het amateurvoetbal voorlopig in de wachtkamer. De KNVB heeft vandaag aan de clubs laten weten dat medio januari een besluit wordt genomen over hoe de competities hervat worden. -
TRAINERSCARROUSEL Astenaar Ronald Steijlen blijft Sparta'18 trouw
Ronald Steijlen is ook in het seizoen 2021-2022 hoofdtrainer bij Sparta'18 uit het Limburgse Sevenum. Voor de Astenaar wordt het zijn derde seizoen buiten de provincie. -
TRAINERSCARROUSEL Ömer Kaya gaat voor vierde seizoen bij ZSV
ZSV en trainer Ömer Kaya hebben overeenstemming bereikt om het aflopende contract met één seizoen te verlengen. Voor Kaya wordt het zijn vierde seizoen op sportpark De Kranenmortel.
-
TRAINERSCARROUSEL De Raven neemt na twee jaar afscheid van Fred Westreenen
Na dit seizoen komt aan einde aan de samenwerking tussen vierdeklasser De Raven en trainer Fred Westreenen. Hij is dan twee jaar aan de vereniging uit Luyksgestel verbonden geweest. -
TRAINERSCARROUSEL Tom Jacobs vertrekt bij Handel
Aan de samenwerking tussen derdeklasser Handel en trainer Tom Jacobs komt na vier seizoenen een einde. De 30-jarige trainer heeft laten weten zijn aflopende contract op sportpark D’n Eikenwal niet te verlengen. -
TRAINERSCARROUSEL Peter Verstappen verlengt bij Bruheze
Peter Verstappen is ook in het seizoen 2021-2022 trainer van vierdeklasser Bruheze. De Somerenaar gaat op sportpark Espendonk op voor zijn zesde seizoen bij de Helmonders.