Mike de Meij jaagt met Mierlo-Hout op nacompetitieplek: ‘Ik wil altijd winnen en tracht mijn team mee te nemen in die mentaliteit’
amateurvoetbalMeedoen om de titel of strijden voor promotie, dat hoopte Mike de Meij dit seizoen met tweedeklasser Mierlo-Hout te bereiken. De spits weet dat een kampioenschap er niet meer inzit. Maar Mierlo-Hout doet nog wel mee om een nacompetitieplek.
Vorige zomer kwam Mike de Meij over van hoofdklasser RKSV Nuenen. Nog voor het einde van het seizoen 2020-2021 maakte de 24-jarige Helmonder al kennis met zijn op dat moment nog toekomstige ploeggenoten bij Mierlo-Hout bij een training. ,,Ik merkte meteen een aantal dingen bij die kennismaking: het was soms te gezellig en de winnaarsmentaliteit was wat lager dan bij Nuenen. Maar goed, het verschil was er natuurlijk en dat wist je van tevoren.”
De clubcultuur bij zijn nieuwe club Mierlo-Hout was even wennen, maar inmiddels voelt De Meij zich thuis. ,,Betrokken zijn in het positiespel en op zoek gaan naar de combinatie. Zo omschrijf ik mijn rol in de speelstijl van Mierlo-Hout”, zegt de aanvaller, die voorheen bij stadsgenoot Bruheze voetbalde. In 2016 verkaste hij naar Braakhuizen en vier jaar later volgde de overstap naar Nuenen.
Als hij op zondag speelt dan wil hij het de tegenstanders zo lastig mogelijk maken. Teamgenoot Jasper Lalisang is net als hij daarbij van belang. ,,Lali en ik zoeken elkaar gemakkelijk op. Het is fijn dat hij als nummer tien achter mij staat. Ik probeer hem vaak aan te spelen of hij mij, maar het is heus niet zo dat we altijd elkaar de bal willen geven.”
Belangrijke factor
De Meij is ook nog om een andere reden een belangrijke factor binnen de Helmondse club. ,,Altijd winnen, dat wil ik. Om dat te bereiken probeer ik elke teamgenoot mee te nemen in die mentaliteit. Niet altijd lukt dat per se, maar ik denk dat het stapsgewijs beter gaat.”
Hij noemt daarbij de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Rood-Wit Veldhoven. ,,We stonden bij rust met 2-1 achter en er moest iets gebeuren. Gelukkig wisten we een hele andere tweede helft neer te zetten en wonnen we”, vertelt de spits, die de winnende 2-3 maakte.
De thuiswedstrijd tegen Someren zondag is één van de duels die voor Mierlo-Hout cruciaal is. Die tegenstander is namelijk een directe concurrent. De Meij: ,,Het worden sowieso nog spannende weken, als ik ons resterende programma zie. Someren is ook al zo’n potje. Het belang, het behalen van de nacompetitie, speelt eveneens bij hen. Daarom denk ik dat de krachtsverhoudingen dicht bij elkaar liggen. Eerder dit seizoen werd het 1-1 en waren beide teams in evenwicht. Hopelijk maken we deze keer het verschil op de details”, zegt de aanvaller, die daarnaast met spanning en genoegen uitkijkt naar de wedstrijden tegen Oirschot Vooruit en Sparta’25.
Met zijn tien goals tot dusver dit seizoen is De Meij niet ontevreden. Toch kan het nóg beter. ,,Scoor zoveel mogelijk, dat is mijn motto als spits. Helaas ging dit seizoen niet elke bal erin. Ik hoop dat ik tenminste vijf keer extra het net weet te vinden, waardoor mijn seizoensaantal tenminste vijftien treffers is.” Als het niet lukt om zelf trefzeker te zijn, dan is er een andere manier. ,,Naast scoren probeer ik ook het team te helpen met het geven van assists.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
PREMIUMOverzicht
Trainerscarrousel | Welke trainer staat volgend seizoen bij welke amateurclub voor de groep?
Eindhoven -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
PREMIUMderde klasse D
Unitas’59 laat kans op lijfsbehoud glippen, Wilhelmina Boys mag zich opmaken voor toetje
BEST - De resultaten van de concurrentie waren Unitas’59 gunstig gezind. Maar omdat de Eindhovenaren zelf niet van Wilhelmina Boys wisten te winnen, is degradatie naar de vierde klasse een feit. De thuisploeg gaat door de zege de play-offs voor promotie in.Eindhoven, Best -
PREMIUM
RPC degradeert en kan weer opnieuw beginnen: ‘Dit hadden we zeker niet verwacht’
Na een jaar in de tweede klasse is RPC alweer gedegradeerd naar een niveau lager. In de eerste ronde van de nacompetitie viel voor de Eindhovenaren het doek tegen het Zeeuwse HVV’24: 0-2.Eindhoven
-
PREMIUMOverzicht
De uitslagen, doelpuntenmakers en wedstrijdverslagen van de nacompetitie van het amateurvoetbal
Helmond, Eindhoven -
-
-
PREMIUMeerste klasse c
Winnende trainer van Seggelen pakt na vijfendertig jaar een andere fietsroute: ‘Zal erg wennen worden’
In theorie kon Someren nog de play-offs ingaan, maar in werkelijkheid kwam het nooit echt in de buurt daarvan. Het betekende automatisch het einde van Tim van Seggelen als trainer van Someren.Someren -
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen.