Chris Paul krijgt als eerste Kobe & Giga Bryant award: ‘Een enorme eer’
De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft de eerste Kobe & Gigi Bryant-award gekregen, een prijs die wordt toegekend aan iemand die zich inzet voor de ontwikkeling van basketbal voor meisjes en vrouwen. De 36-jarige Paul kreeg de award uit handen van weduwe Vanessa Bryant bij de All Star Game van de NBA in Cleveland.
Voormalig topbasketballer Kobe Bryant en zijn 13-jarige dochter Gianna (bijgenaamd Gigi) kwamen begin 2020 samen met zeven anderen om bij een helikoptercrash. De 41-jarige Bryant was op weg naar een basketbalwedstrijd van zijn dochter. Gianna Bryant wilde doorbreken in de WNBA, de Amerikaanse topcompetitie voor vrouwen, net zoals haar vader jarenlang uitblonk in de NBA.
Paul is een van de huidige sterren in de NBA. Vlak voor de All Star-wedstrijd werd wel bekend dat hij zes tot acht weken niet kan spelen voor Phoenix Suns vanwege een gebroken rechterduim. Paul kwam desondanks nog wel even in het veld. Hij deed 2 minuten mee bij het winnende team van LeBron James, maar gebruikte alleen zijn linkerhand om te gooien. Phoenix Suns is met 48 overwinningen tegenover pas 10 nederlagen met afstand het best presterende team dit seizoen in de NBA.
Paul kreeg de Kobe & Gigi Bryant-award omdat hij vaak aanwezig is bij wedstrijden in de WNBA en daar aandacht aan schenkt op zijn sociale media. ,,Het is een enorme eer om deze award te ontvangen”, zei de Amerikaan. ,,Mijn dochter is net begonnen met basketballen. Alle vrouwen die nu basketballen, dienen als rolmodellen voor de volgende generatie. Het enige dat wij als mannen kunnen doen, is ze zo goed mogelijk ondersteunen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
NBA: Miami Heat te sterk voor Boston Celtics in eerste wedstrijd finale in het oosten
De basketballers van Miami Heat hebben de eerste wedstrijd van de finale van de Eastern Conference van Boston Celtics gewonnen. De ploeg uit Miami was in Boston met 123-116 te sterk. Jimmy Butler had een belangrijk aandeel in de zege van de Heat. Hij was goed voor 35 punten, 7 assists en 5 rebounds. -
American football-legende, acteur en activist Jim Brown (87) overleden
Voormalig American footballer en acteur Jim Brown is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn vrouw vrijdag op Instagram gedeeld. -
LeBron James hint op afscheid na kansloze uitschakeling in NBA: ‘Heb veel om over na te denken’
De basketballers van de Denver Nuggets hebben zich voor het eerst in de clubhistorie geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg was in de eindstrijd van de Western Conference opnieuw te sterk voor het Los Angeles Lakers van LeBron James (111-113) en boekte in de best-of-seven series zo een klinkende zege: 4-0. James hintte na de kansloze nederlaag op een pensioen. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
-
PREMIUM
Rik en Ralf Rienks gaan na lange omweg alsnog hun ouders achterna als roeiers in de Holland Acht
-
-
-
PREMIUM
Rinus ‘Veekay’ Van Kalmthout: ‘Wil in de IndyCar doen wat Max Verstappen in de Formule 1 doet’
Voor de vierde keer start Rinus van Kalmthout (22) zondag aan de Indy 500. Wederom van de eerste startrij, op zoek naar succes en eeuwige roem op The Brickyard. ,,Ik wil in de IndyCar doen wat Max Verstappen in de Formule 1 doet.’’ -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.