Debuut met glans: Karlien Sleper vrijwel zeker van deelname aan nieuw olympisch onderdeel
Monobobsleester Karlien Sleper heeft zich bij de wereldbekerwedstrijd van Innsbruck onder voorbehoud gekwalificeerd voor de Winterspelen van Peking. De eenmansbob vormt komende winter een nieuw olympisch onderdeel.
Sleper moest minimaal eenmaal in de top 12 eindigen op een World Cup. Dat deed ze zaterdag in Innsbruck bij haar debuut. Sleper kwam tot een totaaltijd van 1.51,35 en werd daarmee tiende.
De Nederlandse moet nog een kleine slag om de arm houden omdat ze bij de eerste zes monobobsters in de wereldbekerranglijst moet zitten, die niet in de tweemansbob uitkomen. Met de in Innsbruck behaalde punten is de kans groot dat Sleper daarin slaagt.
Kramp
Sleper vertelde nerveus aan de eerste run te zijn begonnen. ,,Het doel was om onder de 6 seconden te starten. De eerste run was precies 6.00. Ik maakte wat foutjes maar behield wel mijn snelheid. Ik was al super tevreden met de dertiende tijd.” Bij haar tweede optreden kwam Sleper tot een starttijd van 5,98, hoewel ze kort voor de start nog last kreeg van kramp.
,,Gelukkig was de fysio ook op de baan. Hij heeft me snel behandeld en moed ingesproken zodat ik toch vol vertrouwen aan de tweede heat begon. En nu haal ik meteen een top 10-notering en voldoe ik aan de eis voor uitzending naar de Spelen van NOC*NSF”, vertelde een verbaasde en geëmotioneerde Sleper.
,,Bij een debuut in de World Cup in de monobob meteen in de top 10 eindigen is een fantastisch resultaat”, zei Vincent Kortbeek, technisch directeur van de Bob- en Sleebond Nederland. ,,Kwalificatie voor de Spelen is nu wel heel dichtbij. Dit geeft veel vertrouwen richting de Spelen. We kunnen nu de juiste focus leggen richting de volgende wedstrijden.”
De winst in Innsbruck was voor de Amerikaanse Elana Meyers Taylor, die over twee runs 0,85 seconde sneller was dan de 28-jarige Sleper.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Boksster De Cler uitgeschakeld op WK na omstreden deelname en verbroken bondslidmaatschap
Boksster Megan de Cler is in de tweede ronde van het WK in New Delhi uitgeschakeld. De 19-jarige boksster, die zonder toestemming van de Nederlandse boksbond NBB deelnam aan het toernooi, verloor in de klasse tot 63 kilogram van de als tweede geplaatste Mexicaanse Guadalupe Solis Acosta. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Trinko Keen (51) wordt op NK tafeltennis met ‘u’ aangesproken: ‘Mensen vragen: waarom doe je het nog?’
Op 51-jarige leeftijd wordt Trinko Keen op het NK tafeltennis door tegenstanders met ‘u’ aangesproken. Een jaar na zijn verrassende titel strandt hij dit keer in de halve finale, maar wie weet is hij er volgend jaar gewoon weer bij. ,,Trinko is dit soort wedstrijden al honderd jaar gewend.” -
Met video
Ierland boekt op imponerende wijze eindzege Six Nations
De Ierse rugbyers hebben de Six Nations gewonnen. Ierland won de laatste wedstrijd met 29-16 van Engeland en bleef zo in de eindstand Frankrijk voor. De Ieren schreven het toernooi van 2023 op hun naam met een zogeheten grand slam; ze wonnen alle wedstrijden. Ze eindigden met 24 punten voor Frankrijk (20) en Schotland (15). -
Met video
Handballers stunten tegen Kroatië in EK-kwalificatieduel na uitstekende start tweede helft
De Nederlandse handballers hebben een belangrijke zege geboekt op Kroatië in het kwalificatietoernooi voor het EK van volgend jaar in Duitsland. Oranje zegevierde met 32-27 in het Indoor Sportcentrum Eindhoven, na een voorsprong van 15-13 bij rust. Kay Smits was met acht treffers aardig op schot voor de thuisploeg.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUM
Triatlete Els Visser bezocht vrouw met wie ze 18 uur in het water lag na schipbreuk: ‘Hoe kon ik overleven?’
Triatlete Els Visser overleefde in 2014 een schipbreuk. Nu, negen jaar later, bezocht ze voor het eerst de vrouw met wie ze destijds achttien uur met doodsangsten in het water lag. Daarna ging ze terug naar de rampplek in Indonesië. ,,Zonder Gaylene was ik er niet meer geweest.’’